ye-logo.v1.2
19 Жовтня, 2019

Без хлорування вода в кранах зникне: чи існує загроза для хмельничан

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 2056
Вода може стати непридатною для пиття
Вода може стати непридатною для пиття. Фото: expres.ua

В Україні зупинилося підприємство, яке випускає рідкий хлор для знезараження питної води.

Централізоване питне водопостачання в Україні під загрозою, - повідомляє Асоціація «Укрводоканалекологія». «Ще в середині червня підприємство «Дніпроазот», який є виробником рідкого хлору, що використовують водоканали для знезараження питної води, попередив, що він припиняє поставки та зупиняє виробництво рідкого хлору. У зв’язку з цим, на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води. На деяких підприємствах галузі залишків хлору залишилося від тижня до 20 діб», - йдеться в повідомленні. Як відомо, «Дніпроазот» зупинився через вартість газу.

Як кажуть експерти, без хлорування вода стане технічною, вживати її буде заборонено, через наявність вірусів, бактерій і грибків. Також неочищеною водою не можна буде чистити зуби. Відтак, вода в кранах може просто зникнути.

Чим загрожує нестача засобів для знезараження води хмельничанам ми поцікавилися в міському комунальному підприємстві «Хмельницькводоканал».

«Запасів гіпохлориту натрію, який підприємство використовує для знезараження та промивки мереж, для роботи поки вистачає, - повідомляють в прес-службі підприємства. – Варто розуміти, що це проблема не окрема для кожного міста, а загальнонаціональна. Допоки триває зупинка "Дніпроазоту", підприємства вимушені шукати інших постачальників або замовляти хлор в інших країнах, однак навіть ці поставки досить проблематичні. Наразі «Хмельницькводоканал", попри достатній запас гіпохлориту для виробничих потреб, проводять пошуки постачальників для підтримки стабільної роботи підприємства і роботи системи водопостачання міста загалом. Як відомо, йдуть пошуки варіантів впливу на відновлення роботи "Дніпроазоту". Доки перемовини тривають, підприємства вимушені шукати інших постачальників реагентів, необхідних для знезараження питної води в системах централізованого водопостачання».

На скільки саме вистачить запасів гіпохлориту натрію для знезараження та промивки мереж в Хмельницькому, на підприємстві не повідомляють. Лише запевняють, що до критичної межі ще далеко.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую