ye-logo.v1.2
25 Серпня, 2019

Ціна питання: «чиста» вода коштуватиме Хмельницькому 12 мільйонів

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1019
Владнати ситуацію з хлором потрібно на трьох водопостачальних підприємствах області.
Владнати ситуацію з хлором потрібно на трьох водопостачальних підприємствах області.. Фото: glavcom.ua

Більшість водопостачальних підприємств області уже мають установки для знезараження води.

Підприємствам Хмельниччини після того, як зупинив роботу "Дніпроазот", котрий є виробником хлору та гіпохлориду натрію для дезінфекції питної води, колапс не загрожує. Принаймні, так стверджують в управлінні житлово-комунального господарства Хмельницької обласної державної адміністрації.

«Критичної ситуації на підприємствах водопостачання в області через дефіцит хлору, немає, - каже Сергій Дашковський, начальник управління житлово-комунального господарства Хмельницької обласної державної адміністрації. - Наразі 36 спеціалізованих водопровідно-каналізаційних підприємств області для знезараження води застосовують різні реагенти. І лише три - залежать від дніпровських постачальників. Це КП «Хмельницькводоканал», Волочиське ПК ВКГ «Джерело» та ВП «Хмельницька АЕС». Тож ми рекомендували їм укласти угоди з іншими постачальниками дезінфікуючих засобів. Однак, кращий вихід з ситуації – придбати необхідне обладнання для впровадження власного виробництва гіпохлориту натрію. До слова, більшість водопостачальних організацій в області таке обладнання мають і отримують знезаражуючий реагент (розчину гіпохлориту натрію) шляхом електролізу розчину кухонної солі. Отож, вони ні від кого не залежать. Такі установки є на багатьох підприємствах, або ж деякі користуються реагентами інших виробників».

За словами Сергія Дашковського, воду з артезіанських свердловин не обов’язково обробляти гіпохлоритом натрію, однак, через старі водопровідні мережі на підприємствах перестраховуються та використовують знезаражуючі засоби. А, наприклад, в Кам’янці-Подільському, де існує поверхневий забір води, без знезараження ніяк не обійтися. Тож таку установку тут встановили ще кілька років тому.

Звісно, каже Сергій Михайлович, від обсягів споживання води залежать і витрати на установку. Наприклад, в Хмельницькому підрахували, що для цього потрібно десь 12 мільйонів гривень.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую