ye-logo.v1.2
22 Лютого, 2019

Селяни проти державного підприємства – чи допомагають акції із перекриттям дороги

Ангеліна Мовчан Суспільство 1043
У Стріхівцях ремонтують дорогу, яку руйнували вантажівки
У Стріхівцях ремонтують дорогу, яку руйнували вантажівки. Фото: автора

На початку серпня у селі Стріхівці Ярмолинецького району місцеві жителі перекрили рух великогабаритному транспорту.

Селяни вимагали зменшити потік вантажівок, які щодня їздять селом і руйнують дорогу, а також – щоб вантажівки не «літали», а якщо вже й проїжджають селом, то повільно.

Тоді на місці працювали і поліція, і представники Укртрансбезпеки і місцева влада. У сусідньому зі Стріхівцями селі Проскурівка знаходиться Державне підприємство Дослідне господарство «Проскурівка» Інституту сільського господарства західного Полісся Національної академії наук України. Саме цього підприємства автомобілі і стали причиною того, що люди масово вийшли на дорогу.

«Автомобілі цього підприємства їздять селом надто швидко і як правило перевантажені. Дорога руйнується скільки б її не ремонтували. Після того випадку, коли люди вийшли і перекрили дорогу, ми з головою громади не один раз їздили на перемовини до керівництва підприємства. Нам вдалося досягнути часткових результатів. По-перше, автомобілі таки стали їздити селом повільно, адже у нас тут діти ходять дорогою. По-друге, підприємство виділило частину коштів на ремонт дороги», – розповідає староста села Стріхівці Олександр Погорілий.

Зараз у селі саме ремонтують дорогу. Роботи та більшу частину коштів надав Ярмолинецький райавтодор і частину, хоч і незначну, додало дослідне підприємство.

Дорогу ремонтує "Ярмолинецький райавтодор"

За словами старости, ситуація на цьому не вичерпана, адже зараз шукають шляхи, як спрямувати автомобілі, щоб вони не проїжджали селом взагалі.

«Ми шукаємо шляхи, як пустити автомобілі за межами села, хоча й розуміємо, що об’їзної дороги у нас немає. Однак ми будемо прораховувати усі можливі варіанти, бо зменшення швидкості – це тимчасовий варіант, який все одно буде залежати від кожного окремого водія», – зазначає Олександр Погорілий.

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас