ye-logo.v1.2
23 Лютого, 2019

Що п’ємо: на Хмельниччині нітрати у криницях подекуди перевищують норму у сім разів

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1214
Вода з вмістом нітратів небезпечна для дітей до 3-х років
Вода з вмістом нітратів небезпечна для дітей до 3-х років. Фото: tvoemisto.tv

Особливо вона небезпечна для немовлят.

Спеціалісти Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» цього річ дослідили 70 зразків питної води в криницях індивідуального користування в селах району. Для зразків брали воду, яку споживають діти до 3-х років.

«В результаті досліджень надлишковий вміст нітратів констатовано в 57-и зразках криниць (а це 75,7 відсотка від досліджуваних), причому в 12-и зразках вміст нітратів перевищує норму (вона має бути на рівні 50 міліграмів на кубічний дициметр) в 4 -7,4 раза і сягає 200-370 міліграмів", - йдеться в повідомленні центру.

В решти криницях загального користування, де відбиралися проби, крім нітратів, в 2-х зразках води виявлено завищений вміст аміаку, в 18-и зразках завищена загальна жорсткість. В результаті досліджень на санітарно-мікробіологічні показники в 19-и зразках води знайшли так звані бактерії групи кишкової палички понад нормативний рівень.

Лікарі нагадують, що воду з надлишком нітратів категорично заборонено вживати дітям віком до 3-х років (в тому числі для пиття, приготування сумішей, їжі), оскільки вона може викликати госте водно-нітратне отруєння.

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас