ye-logo.v1.2

Ви запитували

Суспільство 4331
Фото: Заспа Ірина

За приватизацію присадибних земельних ділянок потрібно платити

«Скільки потрібно платити за приватизацію присадибної земельної ділянки? Від чого залежить ціна?»
Як пояснюють в управлінні Держкомзему  у Хмельницькій області,  вартість приватизації залежить від багатьох факторів, і її назвати зможе лише організація, яка цим займатиметься. Дозволи на таку діяльність в області мають сімдесят організацій. Тому, насамперед,  потрібно звернутися у міський чи районний відділ Держкомзему за місцем проживання. Вони дадуть перелік організацій, котрі виконують потрібні роботи та готують документацію щодо приватизації земельних ділянок.  Ця організація і складе кошторис усіх витрат.  Ціна залежить від розміру земельної ділянки, відстані, на яку доведеться їхати працівникам земельної організації тощо (чим далі ваша ділянка розташована від цієї організації, тим більша сума стоятиме у кошторисі). За неофіційною інформацією, державний акт приватизації присадибної земельної ділянки обійдеться у кілька сотень гривень.
«Ще у кінці 2009 року вийшов указ про безплатну приватизацію  присадибних ділянок. На початку вересня ми написали відповідні заяви та віддали їх у земельний відділ Летичівської селищної ради. Через кілька днів нам виконали необхідні виміри й пообіцяли, що акти будуть десь через місяць. Відтоді минуло півтора року, а актів на землю ми так і не отримали».

В обласному управлінні Держкомзему пояснили, що таке справді могло бути. Адже дія постанови про безкоштовну видачу актів на присадибні земельні ділянки хоч не відмінена, але призупинена. На це у бюджеті просто немає коштів. Доки ж держава виділяла гроші, акти видавалися. Однак, незабаром фінансування припинилося. І так сталося, що багатьом і необхідні виміри виконали, і навіть частину документації виготовили, але самі акти виготовити не встигли. Таким людям радять чекати, доки відновиться фінансування безкоштовної видачі актів на присадибні ділянки, або ж самим заплатити за їх виготовлення. Усі ці питання можна з’ясувати за місцем проживання.

Про пільги на дитячий садочок
“Я – інвалід 2 групи загального захворювання, мати чотирьох дітей, найменшій дитині 3 роки. Чи маю я право на безкоштовний садочок і які документи для цього необхідні?”                            
“Взагалі, багатодітні сім’ї звільняються від оплати за дитячий садочок лише на 50 відсотків, тобто треба платити лише половину вартості. Для цього необхідно взяти з ЖЕКу чи сільської ради довідку про склад сім’ї та ксерокопії свідоцтв про народження усіх своїх дітей, – пояснює заступник начальника Хмельницького міського управління освіти Галина Ваховська. – Якщо ж родина є малозабезпеченою, до того ж отримує відповідну грошову допомогу як малозабезпечена, то в цьому випадку вона звільняється від плати за дитячий садочок на 100 відсотків. В цьому разі треба подати необхідні документи, які підтверджують статус малозабезпеченої родини, а також довідку про інвалідність”.



 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую