ye-logo.v1.2
22 Квітня, 2019

Підсумки дня: візит прем’єра та затримання чергового військового з доларами

Володимир ГОРДИНСЬКИЙ Суспільство 1195
4 жовтня новини були і політичними, і кримінальними, і соціальними...
4 жовтня новини були і політичними, і кримінальними, і соціальними.... Фото: колаж автора

Яким були новини четвертого жовтня.

Володимир Гройсман приїхав, Володимир Гройсман поїхав. Прем’єр-міністр України став чи не найголовнішим ньюсмейкером сьогоднішнього дня на Хмельниччині. Це, мабуть, і не дивно. Адже не щодня, та й не щомісяця, в область приїздіть очільник уряду. Утім, не один Володимиром Борисовичем був насичений інформаційний четвер 4 жовтня.

Володимир Гройсман, як і очікувалося, оглянув стан ремонту дороги біля Кам’янця-Подільського, який в народі давно називають «тещиним язиком». Вже згодом провів і робочу нараду, на якій, поміж іншого, заявив, в Україні відновлюють контроль швидкості спеціальними засобами і силами Національної поліції. Прем’єр анонсував, що вже з понеділка, 8 жовтня, поліція матиме прилади для виміру швидкості руху автомобілів та фіксації порушень. Щоправда, зазначив, що перший тиждень нікого не штрафуватимуть. Утім, за даними сайту «Є», хмельницька поліція, станом на 4 жовтня, таких приладів поки немає. Чи отримає до 8 жовтня – невідомо.

А ось Верховна рада сьогодні ухвалила у першому читанні доопрацьований законопроект про мову в Україні. Документ регулює застосування української в усіх сферах суспільного життя на всій території країни. Якщо парламент підтримає законопроект і в другому читанні, то засідання, зустрічі тощо у владних органах – як центральних, так і місцевих – мають проводити виключно українською. Якщо захочуть провести на іншій мові, то зобов’язані будуть забезпечити переклад. Українською має бути й уся документація у владних органах, а також у судах та правоохоронних структурах. Навіть політична агітація – лише українською!

У Хмельницькому ж сьогодні оголосили про старт конкурсу серед перевізників. Вже відзавтра управління транспорту та зв’язку міської ради розпочне прийом документів від потенційних перевізників. 13 лотів, до яких входять 18 маршрутів, «розіграють» 5 листопада.

Без новин корупції сьогодні не обійшлося. Правоохоронці затримали військового комісара одного з районів області за підозрою в отриманні тисячі доларів США. За вказану суму він наче обіцяв сприяти в ухиленні від призову та проходженні строкової військової служби сина чоловіка. Іншому військовому - старшому офіцеру відділу психологічного супроводу Управління морального-психологічного забезпечення Збройних сил України, в суді обирали запобіжний захід. Нагадаємо, за версією слідчих, він повідомив іншому військовослужбовцю, що може посприяти у включенні його в списки національного контингенту для участі в Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго. За «свої послуги» отримав п’ятьтисяч доларів. Хмельницький міськрайонний суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Ну, і, наостанок. День вчителя – у неділю, але вже сьогодні вийшов «святковий» указ Президента України. Ним двох освітян із Хмельниччини відзначено почесними званнями. «Заслуженим працівником освіти України» стала Ірина Баннова, професорка кафедри Хмельницького національного університету, а Валентина Зеленюк, вчителька Волицької школи Красилівського району - «Заслуженим вчителем України».

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Актуальна рубрика: Все для свята