ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Закривати й видобувати газ: іноземні експерти дали декілька порад, що робити із хмельницьким сміттєзвалищем

Суспільство 3109

Хмельницькому потрібен сміттєпереробний завод.

Упродовж двох днів у Хмельницькому говорили про проблему сміття. Українські та іноземні експерти слухали про проблеми із твердими побутовими відходами в ОТГ області та ділились досвідом інших країн. Не оминули і проблеми хмельницького сміттєзвалища. Щодня туди потрапляє більше сотні тон різного роду відходів.

Як розповів директор комунального підприємства «Спецкомунтранс» Олександр Зімін, сьогодні на полігоні працює установка, яка видобуває зі сміття газ і переробляє його в електроенергію. Окрім того, здійснюється сортування.

«Маємо два договори з приватними підприємцями, у яких 15-20 людей займаються сортуванням відходів. Також, працює екобус. Було питання з приводу анулювання ліцензії підприємству, яке забирає у нас зібрані небезпечні відходи. Зараз йде розгляд його оскарження, рішення остаточного не прийнято, то ми працюємо далі згідно з графіком», - розповідає Олександр Зімін.

Окрім того, в обласному центрі, дослідили морфологію сміття, встановили підземні контейнери, контейнери для збору скла. У планах – збудувати повноцінний сміттєпереробний завод. Перший крок до його створення зроблено – готовий документ техніко-економічного обґрунтування.

Кожну вантажівку зі сміттям зважують, перш ніж відправити на полігон

Норберт Нойгаус колишній віце-мер міста Трір, що у Німеччині, розповідає, що йому із командою у своєму місті вдалося побудувати подібний завод і, навіть, почати на ньому заробляти.

«Робота з відходами - це взагалі збиткова робота, і це, скоріше, те на що треба витрати гроші, ніж заробляти. Але, звісно, можна заробити на таких матеріалах, як папір чи скло, пластик, залежно від ситуації на ринку. Сміттєзвалище - це дуже дорого. Ми 15 років тому закрили своє сміттєзвалище, але досі виходить забруднена вода. Місто в рік витрачає мільйон євро на очистку цієї води. Ми інвестували у покриття нового сміттєзвалища 13 мільйонів євро і ще 65 акумулювали, щоб його обслуговувати у майбутньому. Зауважу, що завод із переробки коштував 20 мільйонів євро»,- каже Норберт Нойгаус.

Норберт Нойгаус каже, що у Хмельницькому впровадили чимало заходів поводження із побутовими відходами

За його словами, хмельницькому потрібен сміттєпереробний завод, але для цього має бути можливість сортувати відходи. Радить закривати існуючий полігон та видобувати газ.

«Полігон постійно піднімається і старе сміття дуже складно на щось переробити й отримати користь. Його потрібно закривати. Те, що накопичилось упродовж останніх 3-4 років ще може підлягати обробці, але для цього треба мати певні можливості, а вони, ймовірно, з'являться лише через 4-5 років», - додав експерт.

У міськраді презентували кілька реалізованих проектів щодо поводження з ТПВ

Як зазначив заступник міського голови Хмельницького Володимир Гончарук, полігон у Хмельницькому функціонує з 1956 року. За цей час зібрався чималий шар сміття.

«Якщо ми рекультивуємо і поступово закриваємо сміттєзвалище, то виникне ситуація, схожа зі Львовом, коли немає куди возити. Бо документально не визначено регіональних полігонів, де можна це робити», - додав Володимир Гончарук.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую