ye-logo.v1.2

Підсумки тижня: тепло у домівках, нові тарифи та візит іноземних експертів (ВІДЕО)

Суспільство 2655

Якими були новини тижня, що минає.

З початком тижня у помешканнях подолян потепліло. Як повідомив начальник управління ЖКГ Хмельницької ОДА Сергій Дашковський, у всіх містах обласного значення тепло увімкнули, крім Шепетівки. І додав що, про те коли у домівках шепетівчан стане тепло поки - невідомо. Нагадаємо, що у Шепетівці проблема із початком опалювального сезону існує вже не один рік. У минулому році він розпочався аж наприкінці грудня.

Тим часом у «Хмельницьктеплокомуненерго» вже оприлюднили проект відкорегованих цін на тепло та гарячу воду. Після того, як Кабінет міністрів України з 1 листопада підвищив ціну на газ для населення на 23,5% змін можуть зазнати і тарифи. Адже планується нова ціна на газ і для теплопостачальних підприємств. У КП «Хмельницьктеплокомуненерго» вже почали переглядати тарифи. Ціну на послуги централізованого опалення, пропонують збільшити на 26%.Щодо гарячої води, то тарифи можуть зрости на 23 %. Ще одне теплопостачальне підприємство Хмельницького – «Південно-Західні тепломережі», поки не називає ймовірні майбутні ціни на опалення та гарячу воду. А у Хмельницькій міській раді кажуть, що ще невідомо як зміняться тарифи. Але не виключають, що або з 1 грудня, або вже з 1 січня хмельничани платитимуть більше.

Виконавчий комітет Хмельницької міської ради провів чергове засідання. На якому розглянули проекти, які стосуються двох петицій. Перша про «Захист кішок», в якій, нагадаємо, йшлося про те, що слід визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Хмельницького. Та петицію щодо заборони мешканцям міста вчиняти самосуд над тваринами. Обидва проекти відхилили оскільки, цитуємо: «питання поводження з тваринами регулюється нормами чинного законодавства України, зокрема вимогами Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та принципами Європейської конвенції про захист домашніх тварин тощо. Даний Закон спрямований на захист тварин унаслідок жорстокого поводження з ними, захист їх природних прав та укріплення моральності й гуманності суспільства».

Цього тижня у Хмельницькому обговорювали проблему сміття. Українські та іноземні експерти слухали про проблеми із твердими побутовими відходами в ОТГ області та ділились досвідом інших країн. Не оминули і проблеми хмельницького сміттєзвалища. Свої поради озвучив Норберт Нойгаус колишній віце-мер міста Трір, що у Німеччині: «Полігон постійно піднімається і старе сміття дуже складно на щось переробити й отримати користь. Його потрібно закривати. Те, що накопичилось упродовж останніх 3-4 років ще може підлягати обробці, але для цього треба мати певні можливості, а вони, ймовірно, з'являться лише через 4-5 років». Як зазначив заступник міського голови Хмельницького Володимир Гончарук, полігон у Хмельницькому функціонує з 1956 року. За цей час зібрався чималий шар сміття. «Якщо ми рекультивуємо і поступово закриваємо сміттєзвалище, то виникне ситуація, схожа зі Львовом, коли немає куди возити. Бо документально не визначено регіональних полігонів, де можна це робити», - додав Володимир Гончарук.

Україна знову переходить на зимовий час. Станеться це в ніч з 27 на 28 жовтня (з суботи на неділю о 4 годині ранку). І, не виключено, що такий перехід буде останнім.

Детальніше дивіться у відео «Підсумки тижня» від сайту «Є»:

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую