ye-logo.v1.2

В Летичеві відкриють музей відомого "українського Робін Гуда"

Суспільство 2715
На міському цвинтарі в Летичеві збереглася могила Устима Кармелюка
На міському цвинтарі в Летичеві збереглася могила Устима Кармелюка. Фото: з архіву

Заклад відкриють наступного року.

Музей Устима Кармалюка, ватажка повстанського руху на Поділлі першої половини XIX століття, планують відкрити наступного року в смт Летичів Хмельницкої області. Як повідомила в інтерв’ю Zruchno.Travel голова Летичівської районної державної адміністрації Ірина Матлаєва, в районі є кілька місць, пов’язаних із життям народного героя, і одне з них – стара будівля по вулиці Чорновола в Летичеві.

"У нас є пам’ятка архітектури – стара музична школа в центрі міста, неподалік від будинку культури. Колись там поруч була в’язниця, де утримували Устима Кармалюка. Хочемо зберегти цю пам’ятку, відреставрувати і зробити музей Кармалюка", – зазначила Ірина Матлаєва.

Вона нагадала, що в центрі Летичева, поруч із костелом-санктуарієм Летичівської Богородиці встановлено пам’ятник Устиму Кармалюку, а на міському цвинтарі збереглася його могила.

Крім того, районна влада планує облаштувати зону відпочинку на ще одному пам’ятному місці неподалік від села Кудинка, у 4 кілометрах від автошляху Летичів – Стара Синява.

В урочищі "Кармелюкове крісло" облаштують відпочинкову зону. Фото: з архіву.

"Ми отримали грант на створення відпочинкової зони на березі річки Південний Буг – на місці, яке ми називаємо "Кармалюкове крісло". За легендами, він там збирався зі своїми хлопцями на відпочинок. Хмельницька облдержадміністрація підтримує нас у тому, щоб створити і музей, і зону відпочинку».

Реконструкція будівлі під музей Устима Кармелюка запланована на 2019 рік.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую