ye-logo.v1.2

Історичний день: Україна отримала Томос про автокефалію ПЦУ

Суспільство 2082
Україна урочисто отримала томос про автокефалію ПЦУ
Україна урочисто отримала томос про автокефалію ПЦУ . Фото: www.president.gov.ua

Документ вручили митрополиту Епіфанію.

Вселенський патріархат Варфоломій вручив Томос про автокефалію главі Православної церкви України (ПЦУ) митрополиту Епіфанію. Про це повідомляє «Радіо.Свобода». Сталося це сьогодні, 6 січня, близько 10.11 години за київським часом.

«Вручення відбулося у соборі святого Георгія Переможця у Стамбулі, що є резиденцією Константинопольського патріарха. І здійснено в рамках урочистого богослужіння, в якому взяв участь і Президент України Петро Порошенко», - йдеться повідомленні «Радіо.Свобода».

7 січня, в соборі Святої Софії в Києві вже має перебувати Томос про автокефалію для Православної церкви України. Після святкової літургії Томос буде перенесено для загального огляду в трапезний храм Софії Київської (Мала Софія), де кожний охочий зможе його побачити в будь-який день з 8-ї години ранку до 18:00 години вечора.

Також, 7 січня, в Софії Київській – глава Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершить Божественну літургію. Богослужіння розпочнеться 7 січня 2019 року о 10:00.

"Ось тепер по справжньому можна стверджувати - ЗВЕРШИЛОСЯ - сопричастя двох Автокефальних Православних Церков - Церкви-Матері Константинопольської та новонародженої Православної Церкви України!!! Тіло і Кров Пастиреначальника Нашого Господа І Спаса Ісуса Христа об’єднало нас зі всією повнотою Православ`я!", - написав на своїй сторінці у Фейсбуці митрополит Антоній Махота, керуючий Хмельницькою єпархією УПЦ.

Нагадаємо, що напередодні, 5 січня в Стамбулі відбулося офіційне підписання Томосу Вселенським патріархом. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую