ye-logo.v1.2
12 Листопада, 2019

Хмельницькі пенсіонери годинами стоять у чергах за неіснуючими е-квитками

Юна МІТРАШКО Суспільство 2540

Підписатися на канал "Є" в Youtube

В міській раді не розуміють звідки містяни отримали таку дезінформацію

На вулиці Проскурівського Підпілля, 32 в приміщенні управління праці та соціального захисту Хмельницької міської ради третій день стоять черги. Сьогодні, 22 січня, о дев'ятій годині ранку черга вже не поміщалась у приміщенні управління. Окрім того, люди займали чергу собі і «сусіду».

Кореспонденти газети «Є» вирішили з’ясувати, чим спровокований такий ажіотаж і чи є для нього підстави.
Журналісти поцікавились, з якою метою містяни зранку прийшли в управління. Виявилось - хто за чим: одні для продовження пільги, інші - отримати пільговий проїзд або протезування. Дехто прийшов за електронним квитком, були й ті, хто казав: «Мені знайомі сказали прийти, от я і прийшов».

Більшість серед тих, хто стояв у черзі, кажуть, що прийшли тому, що їм передали знайомі, що потрібно до травня оформити електронний квиток на пільговий проїзд у громадському транспорті.

За словами заступниці начальника управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради Валентини Костинецької, такого ажіотажу не очікували. Щоб вгамувати його, наклеїли на вхідні двері оголошення з поясненнями. Та, за словами заступниці, люди його не читають.

«Черг не мало бути, бо це не термінове питання. Нам потрібно поповнити базу єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків. Ті люди, які зараз звертаються, їх у базі немає, бо вони не мали права на пільги по оплаті комунальних, серед цих пільговиків також ті, хто вийшов на пенсію без достатнього стажу та ті, хто мали інвалідність з дитинства. Інші мешканці у цьому реєстрі є. Чому люди так поспішають, я не можу зрозуміти»,- коментує пані Валентина.

І наголошує, що поспішити не потрібно, зареєструватись можна ще протягом трьох місяців. Окрім того, працюють і  філії в мікрорайонах. Тому немає потреби приходити зранку та мерзнути на вулиці. 

Що ж з електронним квитком?

В міській раді інформацію з приводу того, що реєстрація потрібна аби отримати пільговий е-квиток, спростовують.

«Зараз ніякі роботи по е-квитку не проводяться і не можуть проводитись, тому що не підписаний договір і не прийнятий порядок відшкодування. На наступне засідання виконавчого комітету ми виносимо на розгляд питання про підписання договору з інвестором, щоб почати роботи по впровадженню електронного квитка. Першим етапом буде, дійсно, комунальний транспорт і перші картки, які будуть роздаватись, отримають пільговики. Але порядок відшкодування по електронному квитку ще не прийнятий», - коментує заступник хмельницького міського голови Андрій Бондаренко.

І додає, що перед тим, як е-квитки запускатимуть в обіг, проведуть інформаційну та роз'яснювальну кампанію, а поки про це говорити зарано.

Довідково: зареєструватись у базу єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків можна також за адресами: вулиця Шевченка, 99 телефон 65-82-61; вулиця Перемоги, 10Б телефон 63-00-23; вулиця Інститутська, 18 телефон 67-01-56.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую