ye-logo.v1.2
18 Жовтня, 2019

Чому музей-панорама «Визволення Проскурова» зачинений для відвідувачів

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 803
Щойно у музеї з'явиться світло – його знову відчинять для відвідувачів
Щойно у музеї з'явиться світло – його знову відчинять для відвідувачів. Фото: з архіву

Наразі побачити панорамний комплекс зсередини не можна.

Панораму «Визволення Проскурова, зведену ще у 1988 році на території Палацу творчості для дітей та юнацтва, більшість хмельничан знають як круглу, нетипову для міста, споруду. Але відвідували музей не всі. Після публікації «Куди зникли барельєфи з музею-панорами «Звільнення Проскурова» на сайті «Є» жителі обласного центру цікавляться, чи працює музей та чи можна побачити «війну з середини» на власні очі.

«Наразі музей-панорама «Визволення Проскурова» зачинений для відвідувачів. Під час ремонту східцевого майданчика та прибудинкової території палацу, був пошкоджений електричний кабель. Через це музей-панорама залишився без електропостачання. Будівля сконструйована так, що вікон немає, тож змушені були його зачинити для відвідувачів», - каже виконувачка обов’язків директора Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва Марина Пилипак.

Додає, що, з огляду на погодні умови, на відновлення електропостачання потрібно щонайменше три тижні».

«Щойно у музеї з’явиться світло – його знову відчинять для відвідувачів. Потрапити до музею можна буде за попередньою домовленістю за телефоном 79-53-12. Відвідування закладу безкоштовне», - каже Марина Миколаївна.

Що можна побачити в музеї-панорамі. Будівля зсередини має два поверхи. На верхньому - полотно «Визволення Проскурова», довжиною близько 40 метрів, висота – приблизно три метри. Події зображені на реальних фактах, доповнені експонатами: муляжами гармат, частинами військової техніки, одягу і зброї. Нижній поверх облаштований стендами про Другу світову війну, гетто, які були на території міста, масові розстріли євреїв, Проскурівське підпілля.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую