ye-logo.v1.2

Куди зникли барельєфи з музею-панорами «Звільнення Проскурова»?

Суспільство 2811
Барельєф зняли через декомунізаційні процеси
Барельєф зняли через декомунізаційні процеси. Фото: Артема Баландіна

Фасад будівлі вони прикрашали з 1988 року.

Деякі будівлі в Хмельницькому змінюють зовнішній вигляд. Так, хмельничани помітили, що з військово-історичного музею-панорами «Звільнення Проскурова», що розташований на території Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва, зникли металеві барельєфи, що прикрашали фасад будівлі. Чому їх не стало, сайт «Є» поцікавився в керівництва закладу.

«Ці барельєфи ми зняли близько року тому. До того, приблизно десять років тому, ще кілька барельєфів з фасаду було вкрадено. Мабуть, грабіжники думали, що вони з кольорового металу, але насправді це не так. Чому ми їх зняли? У зв’язку з декомунізаційними процесами, адже там були зображені сцени з життя піонерів, інші елементи з часів комуністичного режиму. Так само і вчинили з бюстом Валі Котика, який був встановлений при вході до палацу творчості. Батьки, які приводять дітей на заняття, робили зауваження з приводу цих елементів, тому ми їх зняли», - каже виконувачка обов’язків директора Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва Марина Пилипак. Додає, що усі елементи декору наразі зберігаються у складських приміщеннях закладу. А от музей-панораму планують оздобити по-новому.

Ось так виглядала панораму «Визволення Проскурова». Фото з архіву.

«Ще коли знімали барельєфи, оглядали їх на предмет мистецької цінності, хотіли бодай щось залишити, але виявилося, що на усіх є елементи, як відверто демонструють радянський період. Тому довелося зняти їх усі. Тож вирішили, що музей-панораму оздобимо в національному стилі, але вже після того, як зробимо утеплення та капітальний ремонт палацу творчості, у тому числі й будівлі цього музею. Додам, що за проектом будівництва, палац мав бути саме кольоровим, а не сірим, яким він є нині», - каже Марина Пилипак.

Довідково: Панораму «Визволення Проскурова» звели в 1988 році. Саме до дня відкриття Палацу творчості для дітей та юнацтва збудували поряд круглу, як на той час нетипову для міста, споруду. Розписували панорамний комплекс митці зі столиці. Довжина живописного полотна «Визволення Проскурова» – близько 40 метрів, висота – приблизно три. Усі зображені події – реальні. Їх писали, спираючись на свідчення очевидців та учасників бойових дій.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую