ye-logo.v1.2

Монетизація субсидій: коли на рахунки хмельничан прийдуть перші виплати

Суспільство 3038

Інформувати про розмір компенсації банк буде смс-повідомленням.

Постановою Кабінету Міністрів від 27 грудня минулого року змінено порядок виплати субсидій. З початку року, для тих хто оформив субсидію вперше, відшкодування надходитиме «живими» грошима,на рахунок у банку. Уповноваженим банком в уряді призначили Ощадбанк. Яким чином хмельничани отримуватимуть субсидію розповіла заступниця начальника управління роздрібної торгівлі «Ощадбанку» Людмила Войтенко.

«Усі громадяни, кому субсидія призначатиметься після 1 січня 2019 року, будуть цю субсидію отримувати у грошовій формі. Ощадний банк буде створювати персональні облікові записи на підставі списків, які будуть генеруватись і надаватись Міністерством соціальної політики відносно громадян, яким буде призначена субсидія.Саме в цих персональних кабінетах буде відображатись інформація про призначену субсидію, її розмір, про постачальників послуг, якими користується громадянин, та кошти які будуть надходити щомісяця»,- розповідає Людмила Василівна.

За її словами, виплата буде відбуватись у місяць наступний після розрахункового, тобто за січень перше фінансування надійде у лютому. Фінансування здійснюватиметься з 18 по 20 число кожного місяця.

Також банк бере зобов’язання інформувати громадян, які отримують субсидію шляхом надсилання їм смс-повідомлення про ті розрахунки, які будуть проведені банком. Якщо за певних обставин людина не зможе прочитати повідомлення, то є можливість безкоштовно звернутись на гарячу лінію за номером 0 800 210 800 і отримати данні.

«Крім того новий механізм передбачає і зміну заяви, яка подається на призначення субсидії і номер телефону, який надає субсидіант має бути унікальний. Тобто, не може одна людина подавати заяви за декількох осіб, наприклад за батьків чи інших родичів. Тому що на підставі цього номеру буде проходити ідентифікація та створюватись обліковий запис і всі подальші функції і операції будуть до нього прив’язані. Якщо людина з певних причин не хоче використовувати телефон то найпростіший варіант зателефонувати на гарячу лінію і отримати вичерпну інформацію»,- говорить Людмила Войтенко.

І наголошує, що до компетенції банку відноситься виключно питання своєчасних розрахунків з підприємцями, які надають послуги.

На думку пані Людмили таким механізмом держава спонукає громадян до ощадливості використання ресурсів. Тому після опалювального сезону в червні кошти, які будуть зекономлені, громадяни автоматично отримають на свій поточний рахунок і зможуть використати на будь-які свої потреби. Також для субсидіантів жодних додаткових витрат не передбачається.

Про те, які відбуватиметься процес монетизації у Хмельницькому та умови призначення житлових субсидій читайте у матеріалі: Монетизація субсидій: коли хмельничани зможуть отримати «живі» гроші

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую