ye-logo.v1.2

Рейтинг Мінрегіону: чому Хмельниччина з першого місця перейшла на п’яте?

Суспільство 1788
Сергій Яцковський: "Ізяславський район вже можна викреслити зі списку тих, де немає жодної громади, адже днями позитивний висновок та остаточні рішення про створення отримала Плужненська громада".
Сергій Яцковський: "Ізяславський район вже можна викреслити зі списку тих, де немає жодної громади, адже днями позитивний висновок та остаточні рішення про створення отримала Плужненська громада".. Фото: автора

Ще у грудні 2018 року Хмельниччина булі лідером в Україні щодо формування спроможних громад.

Вчора, 11 лютого Мінрегіон оприлюднив черговий рейтинг областей щодо формування спроможних громад. І у ньому Хмельницька область посідає п’яте місце.

За словами директора Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування Сергія Яцковського, у 2019 році Мінрегіон змінив показники, за якими формується рейтинг. Якщо раніше у рейтингу враховувалася кількість створених об’єднаних громад (ОТГ), а на Хмельниччині їх 45, то цей показник «тягнув» область вгору.

«У рейтингу за січень, який оприлюднив Мінрегіон, окрім чисельності населення, яке проживає в громадах, врахували і міста обласного значення. У нас лише Славута, яка приєднала Варварівську сільську раду, створила громаду, а решта п’ять міст поки не є громадами і частково вони стримують наш рейтинг», – каже Сергій Яцковський.

Також, за його словами, у цьому рейтингу включена кількість районів, у яких не створено жодної ОТГ. У нас в області таких три: Ізяславський, Старокостянтинівський та Віньковецький.

Хмельниччина у рейтингу Мінрегіону опустилася із першого на п'яте місце.

«Хмельниччина вже протягом двох років займає перше-друге місця, варто вже поступитися лідерством іншим областям», – віджартовується Сергій Яцковський і додає, що Ізяславський район вже можна викреслити зі списку тих, де немає жодної громади, адже днями позитивний висновок та остаточні рішення про створення отримала Плужненська громада.

Нагадаємо, станом на лютий 2019 року на Хмельниччині вже створено 45 об’єднаних територіальних громад, а згідно із перспективним планом формування територій їх має бути 62.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую