ye-logo.v1.2
20 Січня, 2020

У Хмельницькому відбувся вечір-спомин, присвячений Герою Небесної Сотні Артему Мазуру

Даша ПАСТЕРНАК Суспільство 1329
Артем Мазур був важко поранений під час сутичок із «Беркутом»
Артем Мазур був важко поранений під час сутичок із «Беркутом». Фото: https://khm.gov.ua

Артем Мазур був активним учасником подій Революції Гідності.

Захід відбувся у приміщенні Хмельницького технологічного багатопрофільного ліцею імені Артема Мазура. Як повідомляють у прес-службі міської ради, присутні прийшли вшанувати Героя Небесної Сотні та Героя України, який пішов у вічність, відстоюючи гідність української нації.

«Артем Мазур був активним учасником подій Революції Гідності, входив до складу 15-ї сотні Народної Самооборони Євромайдану, яка називалася «Вільні люди». 18-го лютого 2014 року Артем повів свій загін до Верховної Ради на мирну акцію. Під час сутичок отримав важке поранення голови. З тих пір перебував у комі. Незважаючи на усі зусилля, які доклали лікарі, 3-го березня його не стало. Артем помер не виходячи із коми, йому було лише 26 років», - йдеться у повідомленні.

5 березня 2014 року на черговій сесії Хмельницької міської ради депутати прийняли рішення про присвоєння Хмельницькому технологічному багатопрофільному ліцею з загальноосвітніми класами імені Артема Мазура. Саме цю школу у 2003 році закінчив Артем.

21 листопада 2014 року Президент України своїм Указом присвоїв звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) Небесній Сотні. Серед 99 Героїв України – і 26-річний Артем Мазур, який удостоєний звання Героя «за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час «Революції гідності».

Також нещодавно родина Героя Небесної Сотні Артема Мазура отримала квартиру в Хмельницькому.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую