ye-logo.v1.2
3 Квітня, 2020

Випускникам шкіл більше не видаватимуть атестати

Суспільство 3718
Відтепер після завершення школи в 11-му (12) класі випускники отримають свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти
Відтепер після завершення школи в 11-му (12) класі випускники отримають свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти. Фото: з архіву

Замість звичних нам атестатів школярам видаватимуть свідоцтва.

Випускники шкіл отримуватимуть не атестат, а свідоцтво про повну загальну середню освіту. Відповідну постанову було прийнято під час засідання уряду, 6 березня 2019 року, повідомляє Міністерство освіти і науки.

«Відтепер школярі після 4-го класу отримуватимуть – свідоцтво про здобуття початкової освіти, після 9-го – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти, а після завершення школи в 11-му (12) класі – свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти», - пояснює директор Департаменту освіти та науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля.

В МОН інформують, що усі ці документи будуть доступні й для осіб з порушеннями зору, адже їх почнуть виготовляти з використанням шрифту Брайля.

«Є ціннісні речі, які також потрібно враховувати. Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в РФ, але в усіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена», – пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Важливо, що постановою вперше передбачено документ єдиного зразка після завершення початкової школи. Поки його не видаватимуть безпосередньо школярам, однак планується, що всі свідоцтва, зокрема про отримання початкової освіти, будуть занесені в єдину державну базу (ЄДЕБО). Це полегшить відновлення документів, а також перехід дітей з одного закладу до іншого.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую