ye-logo.v1.2

Кирило Чумаков лікував військових собак в зоні бойових дій

Суспільство 4053
Кирило Чумаков (ліворуч) каже, що пацієнтами ветеринарів мобільного пункту були переважно німецькі вівчарки
Кирило Чумаков (ліворуч) каже, що пацієнтами ветеринарів мобільного пункту були переважно німецькі вівчарки. Фото: Нацполіції

Головний ветлікар Хмельницького району долучився до проекту Нацполіції.

Собака – друг людини. Ця відома істина в умовах війни на сході країни підтверджується особливою актуальністю й потребою військових собак у несенні служби. Спеціально навчені тварини допомагають шукати вибухівку, небезпечні й наркотичні речовини, зброю, служать на блокпостах, охоронять громадський порядок. Але на війні собаки хворіють, як і люди. Пілотний проект Національної поліції України – мобільний ветеринарний пункт – покликаний вирішувати саме ці завдання з надання ветеринарної допомоги службовим собакам, які несуть службу в зоні проведення операції об’єднаних сил.

«Ініціатива створення мобільного ветеринарного пункту належить Головному управлінню Національної поліції в Хмельницькій області. Для цього вони обладнали спеціальний медичний автомобіль апаратом ультразвукового досліджень, доволі якісним хірургічним столом, генератором для роботи в польових умовах, забезпечивши лікарів необхідним обладнанням», – розповідає учасник ветеринарної мобільної бригади, головний лікар Хмельницької районної державної лікарні ветеринарної медицини Кирило Чумаков. Він у складі мобільного ветеринарного пункту нещодавно побував у Луганській і Донецькій областях з місією оздоровлення чотирилапих військових.

За тиждень, поки тривала поїдзка, ветеринали провели клінічний огляд понад двох сотень службових собак – на передовій, у притулках, котрі несуть службу у зоні проведення операції об’єднаних сил, на блокпостах. За потреби робили УЗД, призначали медикаментозне лікування, лікували безпосередньо на місці, доставляли медикаменти, а ще вакцинували тварин.

«Не тільки профілактичні огляди робили, – продовжує Кирило Анатолійович. – Були хірургічні втручання, терапевтичне лікування... Загалом нашим завданням було надати ветеринарну допомогу тваринам підрозділів Національної поліції, Нацгвардії та іншим службам, котрі забезпечують проведення операції об’єднаних сил на сході країни».

Пацієнтами ветеринарів мобільного пункту були переважно німецькі вівчарки, котрі «працюють» поліцейськими та військовими, а також спаніелі, лабрадори, добре навчені шукати вибухівку і наркотичні засоби. На запитання: чи не лікували в поїздці цивільних тварин, Кирило Чумаков відповів, що не доводилося, проте за потреби зробили б це.

Ірина ЛЬВОВ.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую