ye-logo.v1.2
18 Жовтня, 2019

У Красилові до річниці загибелі вшанували пам’ять полковника армії УНР

Даша ПАСТЕРНАК Суспільство 1318
На фасаді приміщення залізничної станції Красилів полковнику Армії УНР Івану Луценку встановлено пам'ятну дошку
На фасаді приміщення залізничної станції Красилів полковнику Армії УНР Івану Луценку встановлено пам'ятну дошку. Фото: facebook.com

Видатний лікар, громадський, політичний і військовий діяч України загинув у бою поблизу Красилова.

Цього року 7 квітня минає сто років від дня загибелі на залізничній станції міста Красилова одного з лідерів українського національно-визвольного руху доби Української революції 1917-1921 років, полковника Армії Української Народної Республіки Івана Митрофановича Луценка.

Як повідомляють у Красилівській міській раді, днями з цієї нагоди в місті провели годину вшанування видатного українця. «Розповіли присутнім про життя Івана Луценка, його просвітницьку та військово-політичну діяльність, останній бій полковника на залізничній станції Красилів 7 квітня 1919 року та версії його загибелі», - йдеться у повідомленні.

Вшановуючи пам’ять видатного українця, жителі міста несли квіти до пам’ятної дошки на честь Івана Луценка, яка встановлена на фасаді приміщення залізничної станції «Красилів».

Довідка: Іван Митрофанович Луценко (1863 — 1919) був лікарем, громадським, політичним і військовим діячем України. Луценко проживав в Одесі і працював вільнопрактикуючим лікарем, що застосовував нетрадиційні методи боротьби з людськими недугами. Був один з керівників Української Народної Партії, брав активну участь у створенні в одеської «Просвіти».

Під час Першої світової війни Луценко був полковником медичної служби російської армії. Іван Митрофанович входив до складу Центральної Ради. У жовтні 1917 року на З'їзді Вільного Козацтва був обраний генеральним хорунжим. Під час антигетьманського повстання І. М. Луценко — голова цивільного управління Таврійської області, за Директорії — командир військового загону.

У різних джерелах по-різному вказується місце та обставини смерті Луценка. Так в одних джерелах вказується, що Луценко І.М. загинув поблизу смт. Антоніни (Красилівський район), в других - в селі Кузимин, а в третіх - біля села Кузьмин, на Дністрі. Проте найбільш достовірною є інформація, що після прибуття на станцію Красилів Луценко потрапив у полон до більшовиків та був піднятий на штики в центрі Красилова.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую