ye-logo.v1.2
17 Вересня, 2019

Самодіяльна акторка з Хмельницького Ірина Подгурська творить з вовни дива

Суспільство 2418
Серед рукодільних захоплень Ірини – бісероплетіння, плетення спицями і гачком, вишивання, шиття, котрими займалася ще з дитинства
Серед рукодільних захоплень Ірини – бісероплетіння, плетення спицями і гачком, вишивання, шиття, котрими займалася ще з дитинства. Фото: з архіву

Спонукало Ірину зайнятися валянням вовною саме створення іграшок.

Серед рукодільних захоплень Ірини – бісероплетіння, плетення спицями і гачком, вишивання, шиття, котрими займалася ще з дитинства. Чотири роки тому до цього переліку додалося і валяння вовни або фелтінг. Завдяки йому майстриня по-новому відчула себе чарівницею, адже в її талановитих і вмілих руках жмути й клубочки вовни стають кумедними звірятами й ляльками, вишуканими жіночими сумочками й аксесуарами – брошками, шаликами...

«Навчитися валяти речі з вовни неважко – принципи роботи дуже прості, – розповідає жінка. – Але дійсно треба попрацювати, поколоти пальці, зіпсувати трохи матеріалу. Хоча нічого у цій справі не пропадає, навіть недосконале: погано зроблений шалик можна порізати на квіти, сумку – доваляти. А іграшки... Я вважаю, що поганих іграшок не буває. Яка вона вийшла, така й має бути. Вона вже народилася. Можливо, наступні будуть якіснішими, але саме ця, навіть з різними оченятами чи кривими лапками, – це вже самодостатня іграшка».

Спонукало Ірину зайнятися валянням вовною саме створення іграшок, адже спицями і гачком не відтворити натурально дрібні деталі – очі, носик, вигин лапок котика чи лисички. А вовна для цієї справи ідеальна. Для створення іграшок володіння кількома техніками рукоділля дуже допомагає: вовняні творіння Ірина одягає у плетені або пошиті власноруч речі, очі і носики можуть бути з полімерної глини, в’язаними.

Вовна для створення іграшок ідеальна, каже майстриня.

А ще за допомогою мила й води жінка навчилася вовною ...малювати. І після того почала валяти все – іграшки, сумки, брошки, шалики... Нині в планах – освоїти валяння взуття.

Ще серед захоплень Ірини – театр. Вона – актриса народного аматорського театру «Дзеркало». На запитання, чи перегукуються її театральна діяльність з рукоділлям, відповідає, що, певно, так. «Натхнення – цікава річ, – каже Ірина Подгурська. – Ніколи не знаєш, звідки воно прийде: або з театру перелетить на створення іграшки, або навпаки…»

Також від натхнення залежить і час на створення виробу. Прості іграшки, брошки або квітки виходять з-під її голки за кілька годин. Складніші речі потребують декількох днів. Натхнення і, як-то кажуть, набита рука – тут дуже важливі фактори.

Без рукоділля майстриня не сидить ні дня.

«Може, трохи пафосно звучить, – ділиться майстриня, – але я дійсно не можу без рукоділля практично ні дня. Це вже звичка, яка і захоплює, і заспокоює. Коли щось твориш – все погане відходить далеко, легше думається. А коли в планах є кілька цікавих проектів, жодна депресія не підкрадеться».

Ірина ЛЬВОВ.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую