ye-logo.v1.2

На Хмельниччині зафіксували спалах африканської чуми

Суспільство 15512
Знищенню підлягають понад півтисячі свиней
Знищенню підлягають понад півтисячі свиней. Фото: agropolit.com

Поголів'я свиней знищують.

На Хмельниччині зареєстрували захворювання свиней на африканську чуму. Про це повідомляють в Головному управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

«Спалах АЧС зафіксовано в ТОВ «Оболонь Агро» в селі Почапинці Чемеровецького району. 9 квітня в господарстві захворіло дві свиноматки. До нас надійшло звернення від ветлікаря про те, що вони не піддаються лікуванню. Тварини загинули. Спеціалісти, які виїхали на місце події, відібрали біоматеріал та направили на дослідження до Хмельницької державної регіональної лабораторії. І вже лабораторно у свиней підтвердили діагноз АЧС», - розповів сайту «Є» Олександр Садов’юк, заступник начальника управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

За його словами, зараз уже затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду. На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії вогнищем АЧС визнано територію ферми в селі Почапинці. Ще два села – Почапинці і Садове увійшли до загрозливої зони. 10-кілометрову зоною довкола вогнища АЧС визнали зоною нагляду.

«Усе поголів’я свиней, а це 547 голів, уже завершують знищувати. В селах, які потрапили до зони захисту, очікуємо, коли пройде інкубаційний період, населенню буде запропоновано здати тварин за забійні підприємства», - каже Олександр Садов'юк.

Зазначає, що останній спалах африканської чуми на Хмельниччині був зафіксований минулого року в цьому ж населеному пункті. Щоправда, не на фермі, а в приватному господарстві.

Довідково: Африканська чума свиней (АЧС) – одна із найбільш небезпечних хвороб свиней з високою смертністю. АЧС входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую