ye-logo.v1.2

В УМВС України в Хмельницькій області відбувся брифінг на тему боротьби з незаконним обігом наркотиків

Суспільство 3906
Фото: РПЛ

Виконуючий обов’язки начальника відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків майор міліції Володимир Рейман розповів запрошеним журналістам про стан боротьби з наркозлочинністю на теренах Хмельницької області.

На початку зустрічі Володимир Рейман оприлюднив деякі цифри, які найкраще характеризують роботу його відділу. Так, з початку року працівниками ВБНОН було зафіксовано 190 наркозлочинів, 103 з яких пов’язані зі збутом наркотиків. З нелегального обігу вилучено понад 48 кг наркотичних засобів та 606 г психотропних речовин. За два місяці поточного року правоохоронцями виявлено та притягнуто до кримінальної відповідальності 81 особу, причетну до незаконного обігу наркотиків, 46 з них взято під варту. Це є найвищим показником у державі.
На прохання журналістів керівник підрозділу розповів про найбільш резонансні злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків, які вдалось розкрити працівникам ВБНОН УМВС останнім часом. Так, нещодавно припинено діяльність організованого наркоугрупування в складі п’яти чоловік, котрі налагодили в розважальних закладах обласного центру розповсюдження амфетаміну та метамфетаміну серед молоді. Зароблені гроші члени злочинної групи використовували для розширення мережі наркобізнесу. В результаті вдало проведеної спецоперації усіх п’ятьох наркоторговців було затримано, проти них порушена кримінальна справа за ознаками ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 306 та ч. 2 і ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу України.
Спільно проведеними заходами працівниками ВБНОН УМВС та УСБУ в Хмельницькій області викрито контрабандний канал, яким двоє мешканців Хмельницького переправляли з Польші у рідне місто амфетамін. Контрабандистів заарештовано, проти них порушено кримінальну справу за ст. 305 Кримінального кодексу України.
Також працівниками міліції знешкоджено два міжрегіональні канали постачання в область наркотиків: ацетильованого опію з Рівненської області та марихуани з Тернопільської.
А в Кам’янці-Подільському вже відбувся суд над членами злочинної групи, яка займалась поширенням наркотиків у місті над Смотричем. Засуджені отримали досить значні терміни ув’язнення — від 8 до 10 років.
Виконуючий обов’язки начальника ВБНОН розповів, що його працівники тісно співпрацюють з Хмельницьким обласним наркологічним диспансером, на обліку в якому перебуває більше трьох тисяч наркозалежних, вік яких в середньому становить 25-35 років.
Що ж до виробництва синтетичних наркотиків, то величезною проблемою для правоохоронців, за словами Володимира Антоновича, є те, що й сьогодні в аптеках вільно можна придбати деякі лікарські засоби псевдоефедринової групи, які використовуються для виробництва наркотиків. Щоб унеможливити це в майбутньому, працівники міліції звернулись до Верховної Ради України з проханням внести зміни до законів, які регулюють відпуск лікарських засобів.
Наостанок правоохоронець через представників ЗМІ звернувся до громадян з проханням активніше співпрацювати з міліцією і повідомляти правоохоронців про усі відомі їм факти виготовлення та збуту наркотичних засобів.
Також він дав декілька цінних порад батькам щодо того, як визначити, чи вживає їхня дитина наркотики. За словами Володимира Антоновича, слід бути особливо уважним до зміни настроїв дитини. Якщо упродовж доби ваш нащадок був невгамовним веселуном та «енерджайзером», а потім у нього різко наступила безпідставна апатія та надмірна втома, — це привід для хвилювання, адже це може бути ознакою вживання якогось синтетичного наркотику, який спочатку дає неймовірний приплив сил, а потім перетворюється на наркотичне похмілля, яке виснажує організм. Тривале вживання амфетамину починає руйнувати мозок й викликає у споживача манію переслідування, виникнення фобій.


Катерина ШУПРИГАН
Прес-служба УМВСУ в Хмельницькій області
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую