ye-logo.v1.2

Чому в Провідну неділю варто відмовитися від штучних квітів

Суспільство 3942
Гарні на вигляд штучні квіти місять чимало шкідливих речовин, які можуть викликати у людей онкологічні захворювання
Гарні на вигляд штучні квіти місять чимало шкідливих речовин, які можуть викликати у людей онкологічні захворювання. Фото: life.pravda.com.ua

Священики та екологи закликають хмельничан не приносити на кладовища пластикові букети.

За словами завідувача кафедри екології Хмельницького національного університету Наталії Міронової, матеріали, з яких виготовляють штучні квіти, можуть досить довго розкладатись у навколишньому середовищі. Під час цього процесу вони утворюють мікропластик. Остані наукові дослідження показують, що мікроскопічні частки пластику потрапляють не лише у ґрунт, а й у підземні води. Тому американські науковці знайшли його навіть у мінеральних водах, які б мали бути чистими від подібних забруднень.

«Найстрашніше, коли штучні квіти після втрати свого товарного вигляду збирають у купи й спалюють. Під впливом вогню пластик виділяє небезпечні речовини. Наприклад, бензопірен, який може провокувати у людей онкологію», — зазначила Наталія Міронова.

Як повідомляє еколог, штучні квіти також містять небезпечні для здоров’я барвники. До того ж більшість продавців таких товарів не дасть сертифікатів якості продукції.

«Люди часто думають: від зайвої пластикової квітки шкоди довкіллю не буде. Проте через таку логіку в океанах вже плавають цілі острови зі сміття», — додала Наталія Міронова.

Думку екологів поділяють і священики, які роками закликають вірян відмовитися від пластикових квітів. У Провідну неділю на могили рідних краще принести живі квіти або висадити клумби.

«Живі насадження не завдають шкоди довкіллю. До того ж наша любов до людей є живою, а не штучною. Як кажуть: “В жертву Богу приноситься найкраще”. Тому й померлих найперше варто вшановувати нашою пам’яттю, а не якимось матеріальними речами, — розповідає священик Православної церкви України Артем Капиця. — Також традиційно в пам’ять про померлих на цвинтарі люди приносять їжу. На жаль, на могилах часто вживають й алкоголь. Такі язичницькі святкування — категорично неприпустимі для християн».

Нагадаймо, цього року Провідна неділя у християн західного обряду припадає на 28 квітня, а у православних — на 5 травня. Щоб жителі й гості міста могли без проблем дістатися до кладовища й відвідати могили рідних, у Хмельницькому запустять додатковий громадський транспорт.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую