ye-logo.v1.2

У Хмельницькому почали відновлювати фігури Миколи Мазура

Суспільство 5512
Першою ремонтуватимуть фігуру «Риба-кит»
Першою ремонтуватимуть фігуру «Риба-кит». Фото: автора

На ремонт двох фігур виділено 200 тисяч гривень.

У Хмельницькому стартували підготовчі роботи до реконструкції фігур Миколи Мазура, що знаходяться у парку імені Тараса Шевченка. В управлінні житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради зізнаються, що знайти підрядника, який зможе виконати необхідні роботи, було проблематично.

«Роботи по відновленню фігур хмельницького скульптора не прибуткові та досить трудомісткі. Торік, підрядник, який виконував аналогічні роботи у парку імені Михайла Чекмана, відмовився ремонтувати їх далі. Ми попросили провести відновлювальні роботи працівників вищого професійного училища №11. Вони погодилися. Загальна сума, яка виділена на реконструкцію двох фігур Микола Мазура – «Риба-кит» та «Бабка», 200 тисяч гривень», - розповів начальник управління ЖКГ Василь Новачок.

Наразі стартували підготовчі роботи до реконструкції фігури "Риба-кит".

Виконувач обов’язків директора вищого професійного училища №11 Василь Селізар каже, що у роботі застосують піскоструминний апарат – спеціальний пристрій, який виготовили учні навчального закладу власноруч з балонів з під газу.

«Спочатку будемо знімати з фігур стару фарбу, а далі проводитимемо зварювальні роботи. Після цього метал будемо ґрунтувати, а на фініші фарбувати автомобільними фарбами, які досить стійкі і довгий час не лущаться», - каже Василь Селізар.

Після фігури "Риба-кит"  відновлюватимуть"Бабку".

Нагадаємо, минулого року у парку імені Миайла Чекмана була відновлена металева фігура «Космос». Тоді на ремонт композиції було виділено сто тисяч гривень.

Довідково:

Ще наприкінці 1970-х років Микола Мазур отримав замовлення від Хмельницького обласного управління внутрішніх справ на побудову в міському парку ім. М. Чекмана ігрового майданчика для дітей з метою ознайомлення їх з основними правилами дорожнього руху. Протягом 1979-1984 років на території 4 га було створено об’ємно-просторову композицію із 13 об’єктів. Ними стали своєрідні металеві скульптури з елементами кінематики, які враховуючи дитячу психологію і схильність до гри. Вони мали виконувати функцію великих дитячих іграшок, на які можна залізти, зручно вмоститися на сидіння і, уявивши себе вправним водієм, повітряним пілотом чи пасажиром, крутити справжнє кермо, тиснути на гальма, кнопки, важелі тощо.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую