ye-logo.v1.2
23 Жовтня, 2019

Медсестру, яку звільнили після скарг пацієнтів, поновили на роботі

Олександр НІКІТІН Суспільство 3065
Суд у Старій Синяви визнав неправомірним звільнення медсестри
Суд у Старій Синяви визнав неправомірним звільнення медсестри. Фото: ілюстрація shutterstock.com

Таке рішення прийняв Старосинявський районний суд.

Суд не лише скасував наказ головного лікаря районної лікарні, яким звільнили медсестру маніпуляційного кабінету, і поновив жінку на роботі, а й постановив стягнути з лікарні на її користь понад 15 тисяч гривень за час вимушеного прогулу і тисячу гривень моральної шкоди.

«За змістом судового рішення, жінка працювала медсестрою у цій лікарні понад 33 роки. У жовтні 2018 року її звільнили з роботи за систематичне невиконання трудових обов’язків без поважних причин (пункт 3 статті 40 Кодексу законів про працю України), - йдеться в повідомленні прес-служби Хмельницького апеляційного суду. - Підставою для звільнення стали два, на думку роботодавця, порушення, за одне з яких жінку вже притягнули до відповідальності. Так, у серпні 2018 року медсестрі оголосили догану за грубе порушення деонтології та медичної етики: вона відмовилася дати хворій клаптик вати для збору аналізу. У жовтні на неї поскаржився ще один пацієнт. За результатами службового розслідування встановили, що медсестра прийняла хворого без направлення лікаря і листка призначень, медикаменти та крапельну систему відкривала за ширмою, а не в приступності пацієнта».

Суд вказав, що за посадовою інструкцією медсестра повинна знати правила медичної етики та деонтолії. Однак, ці правила не затверджені окремим документом Міністерства охорони здоров'я України чи лікувального закладу. Відтак, вони є лише загальнонауковим поняттям. Тому суд резюмував, що порушення трудової дисципліни у цьому випадку є недоведеним. Щодо другого порушення суд констатував, що факт здійснення маніпуляційних процедур без призначення лікаря підтвердився. Однак, за безпідставністю догани систематичність порушень трудових обов’язків була відсутня, тому саме звільнення визнано незаконним.

А відтак звільнення медсестри було передчасним та суперечить законодавству.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую