ye-logo.v1.2

Які еко-новинки цьогоріч чекатимуть на хмельничан

Суспільство 3117
Кожного місяця хмельничани в соціальних мережах зможу відстежувати ситуацію з відновлювальними джерелами енергії в області
Кожного місяця хмельничани в соціальних мережах зможу відстежувати ситуацію з відновлювальними джерелами енергії в області. Фото: автора

До кінця року в місті має запрацювати станція сортування вторинної сировини.

Вчора, 8 травня, в Молодіжному центрі в рамках вечірки «REnergy Party» хмельничани змогли довідатися про зміни клімату та альтернативні джерела енергії, а також побачити місцеві еко-новинки. Серед них сортувальна станція вторинної сировини, електричний велосипед і 80-денна подорож зі сонячною батареєю.

Студентка Хмельницького національного університету, один з ініціаторів створення в обласному центрі сортувальної станції Ілона Геребелюк, розповіла, що цей проект виник, аби розвантажити місцеве сміттєзвалище. Свій вклад в покращення екологічної ситуації в місті може зробити кожен громадянин. Для початку варто навчитися сортувати власне сміття й здавати вторинну сировину в пункти її прийому.

«В Хмельницькому здавати вторинну сировину не просто. Кожен з пунктів прийому бере на утилізацію або пластик, або скло, або макулатуру. Тому часто доводитися їхати в різні частини міста, — розповідає Ілона Гребелюк. — Ми ж вирішили створити сортувальну станцію, де жителі міста зможуть одразу здати всі різновиди вторинної сировини. Зокрема, ми прийматимемо макулатуру, скло, пластик 20-и фракцій та метал. Далі ми їх здаватимемо на утилізацію».

Для відвідувачів вечрки підбрали низку видань екологічної тематики. Фото автора

За її словами, цією ідеєю зацікавилася хмельницька влада, яка готова надати під розміщення сортувальної станції приміщення на вулиці Разіна, 1, що у Південно-Західному мікрорайоні міста. Наразі проект перебуває у стадії розробки. Після завершення справ з документами ще доведеться провести ремонт наданого приміщення.

«Ми не хочемо, щоб сортувальна станція вторинної сировини виглядала як звичайний склад, адже на її базі плануємо проводити й просвітницьку роботу серед хмельничан. Будемо розповідати жителям міста, як правильно сортувати сміття, покращувати екологічну ситуацію в обласному центрі», — зазначила Ілона Гребелюк.

Ініціатори сортувальної станції планують відкрити її до кінця цього року.

Також відвідувачі «REnergy Party» могло побачити й інші місцеві еко-новинки. Їм презентували електричний велосипед, власноруч сконструйований і зібраний студентом Євгеном Богачуком, анонсували 80-денну подорож зі сонячною батареєю Сергія Толстіхіна та Юлії Мазур і аналіз відновлювальних джерел енергії в області.

Хмельницький студент Євген Богачук зібрав власний електробайк. Фото: автора 

«В рамках програми «Активуй енергію 2019» цьогоріч запланували інформаційно-аналітичну кампанію. Наріз ми розробляємо інфографіку присвячену відновлювальним джерелам енергії на Хмельниччині. Кожного місяця ми оновлюватимемо її й презентуватимемо в соціальних мережах. Хочемо показати хмельничанам ситуацію у цій сфері та розповісти їм про способи боротьби з кліматичними змінами», — поділилася координатор програми «Активуй енергію 2019» у Хмельницькому Світлана Каритун.

Детальніше про зміни клімату та головні тренди у галузі відновлювальних джерел енергії відвідувачам «REnergy Party» в рамках інтерактивної лекції розповіли представники громадської організації «Хмельницький енергетичний кластер» Артур Кокаревич і Степан Кушнір.

Артур Кокаревич окреслив різні сценарії наслідків «глобального потепління». Так, за найгіршим, середня температура повітря на Землі підніметься на два або більше градуси. Це може викликати невідворотні зміни: посушливі регіони планети стануть пустелями, з’являться кліматичні біженці, а такі міста як Венеція, Нью-Йорк, Амстердам опиняться під водою.

«Від кліматичних змін може постраждати й Україна. Якщо розгортатиметься найгірший сценарій, до 2100 року під загрозою опиниться Одеса, а Крим може перетворитися на маленький острівець, — каже Артур Кокаревич. — Хмельниччина звісно не піде під воду, але наша лісостепова зона може перетворитися на степ. В деяких селах області в колодязях починає зникати вода. Це тривожний дзвіночок».

У перервах між презентаціями та лекціями для відвідувачів підготували різноманітні вікторини та конкурси. Фото автора

За словами Степана Кушніра, цього року відновлювальні джерела енергії в різних регіонах світу почали ставати дешевшими за викопне паливо. Це пояснюється розвитком і здешевшанням самих технологій. Втім ця тенденція поки що не стосується України.

«З позитивних тенденцій також можу виділити те, що молодь у світі та Україні дедалі більше переймається екологією. Є вже випадки коли школярі організовують акції протесту, щоб закликати дорослих політиків не допустити знищення нашої планети, — зазначає Степан Кушнір. — З негативів — ситуація з монополістами, які або намагаються сповільнити розвиток альтернативної енергетики, або ж не допустити у цю галузь малий та середній бізнес».

Відвідувачі вечірки також могли долучитися до різноманітних конкурсів та розваг.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую