ye-logo.v1.2

Справу полонених українських моряків слухав Морський трибунал ООН

Суспільство 2547
Українська сторона заявила про порушення Росією імунітету військових кораблів
Українська сторона заявила про порушення Росією імунітету військових кораблів. Фото: ukrinform.ua

Серед полонених наш земляк Сергій Цибізов.

Сьогодні в німецькому місті Гамбург пройшли слухання міжнародного трибуналу ООН з морського права в справі українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці. Серед них, нагадаємо, наш земляк з Шепетівки - матрос Сергій Цибізов. Як повідомляє Громадське, рішення щодо тимчасових заходів проти Росії планують оголосити орієнтовно 25 травня.

Відомо, що на засіданні заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль зазначила, що суд з Росією - це єдина форма вирішення спору, адже дипломатичними шляхами питання вирішити не вдалося.

Зеркаль нагадала про порушення Росією імунітету військових кораблів, гарантованого Конвенцією ООН з морського права. «Імунітет військових кораблів є основоположним у міжнародній системі. Військові кораблі та їх персонал не можуть бути заарештовані правоохоронними органами іноземних держав та піддані юрисдикції іноземних судів», — сказала Зеркаль.

Адвокат Джонатан Гімблет, який надає Україні підтримку на слуханнях, заперечив провокативну поведінку українських кораблів у Керченській протоці, про що заявила Росія.

Тепер рішення щодо тимчасових заходів проти РФ планують оголосити орієнтовно 25 травня.

Нагадаємо, зранку 25 листопада у Керченській протоці російські кораблі атакували та захопили український буксир «Яни Капу» і два катери – «Бердянськ» і «Нікополь». Деякі моряки отримали поранення, а після так званого суду на території окупованого півострова Крим, усіх полонених вивезли на територію Російської Федерації. Серед полонених – наш земляк, шепетівчанин Сергій Цибізов.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую