ye-logo.v1.2
15 Грудня, 2019

У Хмельницькому вшанували жертв комуністичних репресій

Андрій ЯЩИШЕН Суспільство 1347
Понад сотня хмельничан поклали квіти до Ангела Скорботи
Понад сотня хмельничан поклали квіти до Ангела Скорботи. Фото: автора

За приблизними підрахунками на Хмельниччині понад 120 тисяч осіб стали жертвами репресій.

Сьогодні, 17 травня, понад сотня хмельничан прийшли до пам’ятника Ангел Скорботи, щоб вшанувати мільйони українців, які постраждали від репресій комуністичного режиму. Більшість присутніх були держслужбовцями й учнями навчальних закладів міста.

За часи існування Радянського Союзу мільйони етнічних українців пройшли через політичні репресії: голодомори, розстріли, концентраційні табори, ув’язнення, «розкуркулення»… За приблизними підрахунками істориків, на Хмельниччині від комуністичного режиму постраждало 120 тисяч людей. З них — 50 тисяч були розстріляні.

Здебільшого вшанувати жертв репресій прийшли держслужбовці та школярі.

Жертв комуністичного терору присутні вшанували хвилиною мовчання. Опісля панахиду за загиблими провели представники місцевого духовенства. Наприкінці хмельничани поклали квіти до Ангела Скорботи.

Панахиду за загиблими провели представники місцевого духовенства різних конфесій.

За словами голови Хмельницького обласного товариства політичних в’язнів і репресованих Кузьми Матвіюка, точної цифри жертв комуністичних репресій в області не існує. Є лише приблизні підрахунки. Історики часто зменшують кількість постраждалих.

«Наразі в місті живе майже сотня репресованих», — Кузьма Матвіюк.

«Наразі членами нашого товариства в області є 400 колишніх репресованих, у Хмельницькому живе майже сотня таких людей, — розповідає Кузьма Матвіюк. — Люди забувають багато історичних подій, але завжди потрібно пам’ятати про комуністичні репресії, щоб вони ніколи не повторилися. Головне, що сюди прийшли школярі, адже у майбутньому від них залежить доля України».

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую