ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Найстаріші дерева Хмельниччини можна знайти на онлайн-мапі

Суспільство 7432
Найстаріше дерево на Хмельниччині зростає у Славутському районі
Найстаріше дерево на Хмельниччині зростає у Славутському районі. Фото: galery.com.ua

Є дерево, якому понад 600 років.

Київський еколого-культурний центр разом із картографічним онлайн-сервісом Visicom Maps розробили та запустили інтерактивну онлайн-карту старих дерев України. На карті показано, де розташовані дерева та є коротка довідка про рослину. Потрапили на неї і півтора десятка дерев, що ростуть на Хмельниччині. Крім вікових, на карті відмітили також ті, які люди вважають священними.

Відтак, найстарішим деревом, яке зростає на території Хмельниччини, є 600-літній дуб у Славутському районі. Хто і коли посадив цього велетня, у селі не знають. Жителі Старого Кривина називають його Ольгиним дубом.

Є у цьому списку також липа, яка росте на території лікарського саду в Дунаївцях та має в обхваті 5,2 метра і вік близько 300 років. На Чемеровеччині біля села Лісогірка росте дуб, якому понад півтисячі років. Він має висоту 20 метрів та в обхваті 6,2 метра. Поруч також зростає п’ятсотлітня липа. Також піввіковий дуб є на Шепетівщині, 400-літній на Ізяславщині. На території школи в селі Підгірне Старокостянтинівського району є двохсотрічна груша. Ростуть трьохсотлітні липи і біля сільського клубу села Попівці цього ж району. Внесли на мапу і місце зростання горіха Зибольда, якому понад 100 років. Він зростає на території Поліського сільради Ізяславського району.

А ще на мапі можна віднайти священний граб, що росте на Старокостянтинівщині. У дерево влучила блискавка, віддерла кору, в результаті чого зріз деревини став схожим на образ Ісуса Христа. Дерево користується великою пошаною у місцевих жителів, які оповили дерево гірляндами квітів і здійснюють до нього паломництво.

Ще одне дерево, яке стало об’єктом паломництва, зростає в селі Велика Медведівка Красилівського району. Тут також на обламаній вітром гілці місцеві жителі виявили лик Ісуса Христа.

Всього на карті України позначено більше 400 дерев. Тут також є 43 дерева, яким понад тисячу років.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую