ye-logo.v1.2

Хмельничанам пропонують обрати почесних громадян міста

Суспільство 2485
Хмельничани можуть віддати голос за одного з кандидатів
Хмельничани можуть віддати голос за одного з кандидатів. Фото: з архіву редакції

На звання претендують п’ять містян.

Відбулося засідання комісії по визначенню кандидатів на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького». 

Як повідомляють у міській раді, в 2019 році кандидатами на присвоєння почесного звання стали п’ять достойних жителів міста. Список кандидатів досить різноманітний: митці, ветерани війни, історики.

«З метою вивчення громадської думки комісія надає інформацію про кандидатів і пропонує хмельничанам визначити найдостойнішого серед них», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, минулого року восьмеро хмельничан претендували на звання «Почесний громадянин міста». Шістьом містянам його присвоїли.

Наразі Хмельницький має 62 почесних громадян.

Хмельничанам також можуть долучитися до визначення найдостойнішого. Свої думки та пропозиції мешканці міста можуть висловити за номером: 70-23-19 до 7 липня поточного року.

Кандидати на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького»:

Михайло Андрійчук претендує на звання почесного гроадянина Хмельницького

Андрійчук Михайло Омелянович. Фото: з архіву

1. Андрійчук Михайло Омелянович – графік, живописець, монументаліст, заслужений художник України. Твори художника зберігаються в музеях міст Києва (Києво-Печерський історичний музей-заповідник, музей Лесі Українки), Донецька, Запоріжжя, Бердянська, Горлівки, Хмельницького, Меджибожа, Кам'янця-Подільського, Сілістри (Болгарія), в приватних колекціях в Україні, Росії, Голландії, Бельгії, Канаді, Німеччині, США та Ізраїлі.

Юхип Нетяга претендує на звання почесного гроадянина Хмельницького

Нетяга Юхим Кирилович. Фото: khm.gov.uа

2. Нетяга Юхим Кирилович – член Проскурівської окружної підпільно-партизанської організації. В кінці літа 1941 року в період окупації фашистами Хмельницької області, під час відступу наших військ Кошарський Карл Карлович організував підпільну групу з школярів Ярославської середньої школи, яку очолив Нетяга Юхим Кирилович. В 1954 році був направлений у вищу школу дальньої авіації, після закінчення якої був направлений на Далекий Схід льотчиком ракетоносного полку - носія ядерної зброї. В 1969 році після аварії отримав травму спини, звільнився у запас та повернувся на Батьківщину в м. Хмельницький у званні майора.Є членом обласної та міської ради ветеранів України, активно проводить військово-патріотичне виховання молоді.

Олександр Лисюк претендує на звання почесного гроадянина Хмельницького

Лисюк Олександр Олексійович. Фото: khm.gov.uа

3. Лисюк Олександр Олексійович – У 1976 році був призначений директором макаронної фабрики, а з 1980 року – директором кондитерської фабрики. З липня 1982 року Лисюк О.О. займає посаду генерального директора Хмельницького обласного виробничого об’єднання пиво-безалкогольної промисловості. З 2011 року Лисюк О.О. – Голова Наглядової ради. За значні виробничі досягнення у 2010 році колектив товариства було занесено на обласну Дошку пошани "Кращі люди Хмельниччини".

Смотритель Володимир Петрович претендує на звання почесного громадянина Хмельницького

Смотритель Володимир Петрович. Фото: з архіву редакції

4. Смотритель Володимир Петрович – Заслужений, Народний артист України. Поява Володимира Смотрителя на Поділлі (1988р) стала знаковою для міста, його внесок в розбудову Українського камерного моно-мистецтва, підняття духовного рівня Хмельничан, є неоціненим. На сьогодні для громади міста моно-театр "КУТ" є своєрідною меккою, де збирається інтелігенція, люди талановиті і прогресивні. Сам же Володимир Смотритель є людиною глибокої національної свідомості і порядності. Людина, яка, пройшовши всі майдани з гітарою в руках, виборювала піснею і словом Незалежність України і звичайно ж розквіт свого рідного міста.

Єсюнін Сергій Миколайович претендує на звання почесного громаданина Хмельницького

Єсюнін Сергій Миколайович. Фото: з архіву редакції

5. Єсюнін Сергій Миколайович – Провідний науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України, кандидат історичних наук, історик, краєзнавець, музеєзнавець, журналіст, дослідник історії міста Хмельницького, дійсний член Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України, член Національної спілки краєзнавців України, член Національної Спілки журналістів України, член Всеукраїнського геральдичного товариства, член Подільського осередку Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.Грушевського НАН України.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую