ye-logo.v1.2

На Городоччині закривають школу. Люди - проти

Суспільство 8784
Наразі у школі нараховується 31 учень
Наразі у школі нараховується 31 учень. Фото: з архіву

В міській раді пояснюють, що змушені йти на такий крок, бо школа малокомплектна.

На Городоччині люди протестують проти закриття школи. Питання ліквідації шляхом припинення діяльності Завадинецької гімназії завтра мають розглянути депутати на сесії Городоцької міської ради. Такі зміни уже погодили на засіданні виконавчого комітету. Однак мешканці села Завадинці, яке входить до Городоцької ОТГ, батьки дітей, які навчаються в школі, та вчителі – проти закриття. Кажуть, з ними ніхто не радився, і розцінюють цей крок як знищення села. Вони уже написали звернення до міського голови, зібрали підписи проти закриття навчального закладу та хочуть переконати депутатів не підтримувати рішення про ліквідацію школи.

В Городоцькій міській раді пояснюють, що змушені йти на такий крок, бо школа малокомплектна, а витрати на її утримання – непосильні для громади.

«Питання про припинення діяльності Завадинецької гімназії справді виноситься на сесію міської ради. Шкода, але ми змушені йти на такий крок. В цьому навчальному закладі навчається 31 учень. Тут є лише два повних класи, де навчаються понад 5 учнів. Решта сім класів малокомплектні – не мають і стількох. Незалежно від кількості учнів, громада сплачує зі свого бюджету однакові кошти за опалення, електроенергію, воду і роботу технічного персоналу. Чим менше учнів — тим більша частка цих витрат припадає на кожного з них. На наступний бюджетний рік ми зробили розрахунки, і виходить, що вартість одного учня Завадинецької школи обійдеться громаді у 75 тисяч гривень. Тоді як норма – 12-16 тисяч. Усе лягає на плечі місцевого бюджету. Окрім того, не зрозуміло, чи тут набереться перший клас, бо наразі мова йде про двох-трьох учнів. І, як відомо, згідно з положеннями Нової української школи, якщо у класі немає 5 дітей, то матеріальне забезпечення приладдям, новими індивідуальними партами не передбачене. Тобто, на неповні класи державної субвенції немає. Тож питання не лише у коштах, але й якості освіти, яку отримуватимуть учні таких шкіл», - розповіла секретар Городоцької міської ради Олена Гріх.

Читайте також: Освіта під контролем: у Хмельницькому можуть з'явитись нові електронні сервіси.

Зазначає, що учителям, які не досягли пенсійного віку, буде запропоновано роботу в навчальних закладах громади, а учнів довозитимуть на навчання шкільним автобусом.

«Школа розташована неподалік від Великояромирського ліцею. Тож ми пропонуємо довозити учнів із Завадинець до цього навчального закладу. До 1 вересня плануємо закупити два нових шкільних автобуси, один з яких буде видалений саме для довезення цих учнів. Приміщення хочемо зберегти, щоб на перспективу, можливо, перенести сюди інші соціальні заклади села», - каже Олена Гріх.

Додає, що у грудні минулого року був затверджений перспективний план до 2022 року щодо оптимізації навчальних закладів Городоцької ОТГ. Згідно з ним, цього року діяльність двох навчальних закладів планують припинити. Це Завадинецька гімназія, де навчається 31 учень, та Городоцька гімназія (колишня школа №3), яка налічує 107 учнів. Купинська та Борщівська гімназії будуть понижені у ступені, тобто, залишиться лише початкова школа. Також планується створити два опорних заклади – на базі Городоцького ліцею №2 та Великолевадського ліцею.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую