ye-logo.v1.2
31 Жовтня, 2020

Пеня за несплачену комуналку: як вона вплине на субсидію

Суспільство 2813
На початок травня на Хмельниччині субсидію отримували понад 170 тисяч домогосподарств
На початок травня на Хмельниччині субсидію отримували понад 170 тисяч домогосподарств. Фото: shutterstock.com

Частку від суми боргу нараховуватимуть за кожен день прострочення.

З 1 травня, набув чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Відтак, згідно з прийнятими нормами, сплачувати за «комуналку» необхідно до 20 числа за попередній місяць споживання послуг. Якщо людина цього не зробить - з наступного дня починає нараховуватися пеня. Її розмір - 0,01 відсотка від суми боргу за кожен день прострочення. Отож, уже від 20 червня на борги за спожиті у травні комунальні послуги хмельничанам можуть нараховувати пеню.

Жителів області цікавить, як впливатиме на призначення субсидії пеня та хто її розраховуватиме. Адже іноді стається так, що людина cплатила вчасно, а кошти на рахунок підприємства надходять через декілька днів.

«Перш за все питання нарахування пені будуть вирішувати комунальні організації, які надають послуги споживачам. Уже після 20 червня стане зрозуміло, як це відбуватиметься на практиці. Наразі можу повідомити, що пеня не буде пов’язана з субсидіями. Але варто нагадати, що на призначання субсидії впливає заборгованість за фактично спожиті комунальні послуги, якщо вона перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів громадян. Тобто зараз це понад 340 гривень терміном несплати понад один місяць», - розповіла заступник начальника управління праці та соціального захисту Хмельницької міської ради Євгенія Мельничук.

Додає, що при зверненні громадян за оформленням субсидій органи соціального захисту населення будуть отримувати дані від постачальників комунальних послуг про наявність простроченої заборгованості.

Нагадаємо, що станом на початок травня на Хмельниччині субсидію отримували понад 170 тисяч домогосподарств. Також відомо, що в період опалювального сезону, що минув, 24 тисячі 930 домогосподарств отримали відмову в призначені субсидії.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую