ye-logo.v1.2
23 Січня, 2020

У Хмельницькому Лілія Гриневич розповіла про освітні новації

Андрій ЯЩИШЕН Суспільство 2542
Модернізована професійно-технічна освіта враховуватиме регіональний чинник і місцевий ринок праці
Модернізована професійно-технічна освіта враховуватиме регіональний чинник і місцевий ринок праці. Фото: автора

Уряд пропонує скасувати єдину тарифну сітку для педагогів.

Сьогодні, 14 червня, обласний центр відвідала міністр освіти та науки України Лілія Гриневич. Вона оглянула роботу Хмельницького центру професійно-технічної освіти сфери послуг, що на вулиці Панаса Мирного, 5. Також вона розповіла про урядові ініціативи у цій сфері.

За словами Лілії Гриневич, наразі в країні триває модернізаціям професійно-технічної освіти, що надзвичайно важливо для розвитку ринку праці. Для цього уряд вже розробив відповідну концепцію. Вона передбачає, що керування професійно-технічною освітою відбуватиметься на рівні області.

«Тобто ми враховуємо регіональний чинник, який впливає на місцевий ринок праці. Наприклад, у Хмельницькому та області гарно розвинена легка промисловість. Тому тут необхідно готувати професійних швачок, яких наразі не вистачає на місцевих підприємствах», — зазначила міністр освіти та науки України.

За її словами, також нині важливо підвищити зарплатню для майстрів виробничого навчання та викладачам спеціальних дисциплін. Ці педагоги, як і вихователі дитсадків, є найбільш дискримінованими. Відповідно до єдиної тарифної сітки вони отримують менше, ніж вчителі у школах.

«Раніше ми лише піднімали зарплатню для педагогів. Проте й це не виправило ситуації, — розповідає Ліля Гриневич. — Тому ми в Кабміні розробили ініціативу відходу від єдиної тарифної сітки. Проте це питання вирішуватиме новий парламент і уряд, адже така реформа має прийматися разом з бюджетом на 2020 рік».

Крім того, Міністерство освіти затвердило кілька форм здобуття освіти: очну, заочну, дистанційну та мережеву. Остання стала інновацією. Вона дозволить зараховувати відвідування учнями мистецьких і спортивних шкіл та гуртків як частину начального часу. Тобто дітей не змушуватимуть витрачати власний час на аналогічні предмети у школах.

Після Хмельницького Лілія Гриневич також відвідала подібні заклади професійно-технічної освіти у Славуті та Шепетівці.

Читайте також: Освіта під контролем: у Хмельницькому можуть з'явитись нові електронні сервіси

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую