ye-logo.v1.2
26 Лютого, 2020

На Білогірщині знову взялися за школу, яку будують вже 25 років

Суспільство 2048
Будівництво даного закладу було розпочато ще в 1990 році
Будівництво даного закладу було розпочато ще в 1990 році. Фото: adm-km.gov.ua

Кошторисна вартість будівництва становить понад 25 мільйонів гривень.

Близько 25 років у селі Залужжя Білогірського району триває будівництво приміщення для Залужненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Даний заклад є найбільшою сільською школою в районі – в ній навчається понад сотня учні та працює 25 педагогів. Про це повідомляє прес-служба Хмельницької облдержадміністрації.

Школа обслуговує села Залужжя, Корниця, Шельвів, Вікентово, Коритне, Надишень, Вікнини, Дзвінки, Ювківці та Двірець (Ізяславського району). Підвіз дітей до навчального закладу здійснюється з п’яти сіл району.

На жаль, теперішнє приміщення школи, що побудоване ще в 1904 році, знаходиться в аварійному стані. Це ще десять років тому констатувала районна комісія після обстеження будівель. В закладі відсутні належні санітарно-гігієнічні умови для навчання дітей.

«Будівництво даного закладу було розпочато ще в 1990 році, але через відсутність фінансування за два роки зупинилося. Частково роботи були відновлені в 2006 році за кошти Хмельницької АЕС, оскільки заклад знаходиться в зоні спостереження ХАЕС. Тоді управлінням капітального будівництва облдержадміністрації провело тендер на будівництво та було освоєно 30 тисяч гривень. Потім роботи знову були призупинені. Незавершене будівництво школи знаходиться на балансі ДП «Хмельницька обласна Служба єдиного замовника». Зрушити питання з місця вдалося лише у 2016 році. Білогірська районна рада виділила кошти на коригування проектно-кошторисної документації і продовження будівництва школи в сумі 99 тисяч 969 гривень. У 2016 році проект був відкоригований та пройшов експертизу. Кошторисна вартість будівництва становить понад 25 мільйонів гривень», - повідомляє прес-службі Хмельницької ОДА.

«Завдяки державній підтримці, ми вже виходимо на фінішну пряму у цьому довгобуді», – зазначив Володимир Кальніченко, оглянувши будівництво. Фото: adm-km.gov.ua

Нещодавно, проект було включено до переліку об’єктів, що отримали фінансування з державного фонду регіонального розвитку.

«Таким чином завдяки коштам ДФРР та співфінансуванню із районного бюджету будівництво було відновлене і уже цього року планується його завершити. Залишкова кошторисна вартість на січень 2019 року склала майже 10 мільйонів гривень. Роботи ці виконуються за рахунок коштів державного бюджету. “Завершення цього довгобуду – це вже для нас справа честі, адже перш за все страждають діти, які не мають можливості нормально навчатися. Вже майже 25 років Залужжя чекає нової школи. Приємно відзначити, що завдяки державній підтримці, ми вже виходимо на фінішну пряму у цьому довгобуді. Робитимемо все можливе, аби учні сіли за парти у цій школі якнайшвидше,” – оглянувши будівництво зазначив Володимир Кальніченко.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую