ye-logo.v1.2

Гуртом і без бюджетних коштів : як місцеві жителі роблять «модним» своє село

Суспільство 4135
У Куражині планують ще придбати для дітей батут і встановити стінку з автомобільних шин.
У Куражині планують ще придбати для дітей батут і встановити стінку з автомобільних шин. . Фото: Олени Кремінської

Староста каже, люди у його селі "мудрі і толерантні".

У селі Куражин Новоушицької громади встановили дитячий майданчик. Але не чекали бюджетних коштів, чи депутатської «благодійності», а самостійно обговорили ідею, зібрали кошти і своїми руками зробили місце для відпочинку дітей. Староста села Василь Гнатюк каже, ідею зробити зону відпочинку для дітей у селі подала бібліотекар. Обговорили її з батьками, які відразу зібрали частину коштів. Ще частину – бібліотекар попросила у місцевого підприємця, який дав дві тисячі гривень. Але, щоб більше залучити місцевих жителів, встановили у магазині скриньку, де написали на що саме потрібні кошти.

«Підприємець – це син нашого місцевого дитячого поета, він дав дві тисячі гривень. У двох магазинах ми за декілька днів зібрали трохи більше сімсот гривень. Ще п’ятсот гривень дали у будинку культури. За усі ці гроші ми придбали металеві конструкції, які були необхідні для елементів дитячого майданчика. У нас були ще дошки, ми все це опрацювали, гуртом зробили і маємо такий майданчик. Він, щоправда, ще не закінчений, але вже головна частина є і діти вже граються», – розповідає Василь Гнатюк.

Вся робота, від ідеї до оформлення зайняла орієнтовно тиждень. Батьки відразу прийшли, встановили гойдалки, різні ігрові зони і конструкції, потім пофарбували все і відразу провели освітлення, щоб «діти дорослі не приходили гратися вночі» і не пошкодили майданчик.

Та на цьому не зупиняються у Куражині. Староста каже, дитячий майданчик має бути сучасний, наскільки це можливо. Зараз планують придбати для дітей батут і встановити стінку з автомобільних шин.

До теми: На Кам’янеччині взялися за зупинки громадського транспорту

У Куражині проживає майже сотня дітей

«Наші люди дуже мудрі і толерантні, їм головне подати ідею і вони все зроблять. Ми з бюджету коштів не витрачали, все зробили люди самі, для своїх діток, бо вони теж мають право на життя у модному селі», – резюмує староста.

Загалом, за словами Василя Петровича, у селі зареєстровано біля півтисячі людей. У місцевій школі навчається орієнтовно п’ятдесят дітей і ще понад сорок є дошкільнят різного віку. Село дружнє і якщо вже запалилися ідеєю, то знаходять ресурси, щоб її втілити.

«Ми так, гуртом, робили газопровід колись у селі. Так нещодавно освітлювали все село: на півтисячі людей за статистикою, є півтори сотні вуличних ліхтарів. І всі світять! Так гуртом ми і пожежну станцію собі зробили – примурували до сільської ради гараж і маємо своїх рятувальників. Люди дуже гарно це сприймають, бо відчувають себе захищеними», – розповідає Василь Гнатюк. 

Усі зони і гойдалки батьки робили своїми руками

Читайте також: На Хмельниччині втретє проведуть фестиваль часнику

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую