ye-logo.v1.2
22 Лютого, 2020

Нова школа та іноземці на розкопках – підсумки дня

Суспільство 1089
До Меджибожа волонтери-іноземці вприїжджають вже четвертий рік поспіль
До Меджибожа волонтери-іноземці вприїжджають вже четвертий рік поспіль. Фото: Olga Basun, група Хмельниччина у фейсбуці

Якими були новини 29 липня.

Облаштування класів для першокласників, автопригоди, розкопки і не тільки. Сьогодні у новинах, на щастя, більше позитиву. Отож чим жила Хмельниччина сьогодні, 29 липня, - детальніше у вечірньому огляді від сайту "Є".

Трохи більше, ніж місяць, залишилося до нового навчального року. Тож на Хмельниччині продовжують готуватися до навчання за принципами Нової української школи: закупляють меблі, дидактичні матеріали, перенавчають освітян. Чи все вдається – у нашому матеріалі «Облаштування класів для першачків: як на Хмельниччині готуються до 1 вересня».

Не стоять осторонь від новацій на Хмельниччині й лісівники і продовжують садити дерева-фенікси. Цього разу плантацію павловнії висадили на Старокостянтинівщині. Як зазначають працівники лісового господарства, дерево павловнії характеризується дуже великою швидкістю росту й за сприятливих умов впродовж п’яти років може досягати висоти до 20 метрів. Тож вбачають у ньому майбутнє деревообробної галузі.

Не минув день без автопригод. Неподалік Хмельницького зіткнулися чотири автомобілі. На щастя, в аварії ніхто не постраждав, а от автівки пом'ялися добряче.

В Кам’янці-Подільському археологи продовжують розкопки на території Старого замку. Двір досліджували торік та продовжують цьогоріч. «Сьогодні п’ятий день розкопок. Наразі вже відкрили чотири поховання давньоруського часу. Це продовження того ж могильника, на який ми натрапили торік. В одному з жіночих поховань знайдена дуже цікава прикраса - скроневе кільце або ж сережка. Це приблизно XIII-XIV століття», - розповідає керівник робіт, старший науковий співробітник давньоруської та середньовічної археології Інституту археології НАН України Лариса Виногродська.

Не минає літо без досліджень і в Меджибожі. Там, вже вчетверте поспіль, на розкопки приїхали волонтери-іноземці. Цього року це студенти з Туреччини, Франції, Іспанії, Мексики. Волонтери задіяні на археологічно-реставраційних роботах в різних частинах фортеці. Після навчального інструктажу вони беруться за дослідження історичних цікавинок.

А в обласному центрі готуються до фотоконкурсу «Хмельницький крізь об’єктив». Приурочили його Дню міста, який відзначають в останні вихідні вересня. Професіоналів і аматорів запрошують фотографувати місто та містян й найвдаліші світлини надсилати на конкурс. Організатори обіцяють цінні призи переможцям.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую