ye-logo.v1.2
5 Квітня, 2020

У Хмельницькому СІЗО зафіксовано порушення прав ув’язнених

Суспільство 1127
В СІЗО фактично всі камери були переповнені ув'язненими
В СІЗО фактично всі камери були переповнені ув'язненими. Фото: ombudsman.gov.ua

Грибок у тісних камерах, відсутність доступу до питної води — лише частина зафіксованих порушень.

Під час моніторингового візиту в ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор» працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з громадськістю зафіксували низку порушень законодавства та міжнародних рекомендацій. Затриманих і засуджених утримують у неналежних умовах, що може зашкодити їх здоров’ю.

Як повідомляють у пресслужбі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, на момент моніторингового візиту фактично всі камери були переповнені ув’язненими. Попри спроби адміністрації установи реконструювати систему водовідведення, більшість камер першого корпусу вриті грибком і пліснявою.

«Через відсутність доступу до питної води, засудженим та особам, узятим під варту, доводиться пити водопровідну воду сумнівної якості. Окремі камери мають недостатнє природне та штучне освітлення. Постільна білизна затриманих зношена і потребує заміни та списання», — йдеться у повідомлені.

За інформацією пресслужби Уповноваженого, в СІЗО порушуються вимоги Закону України «Про попереднє ув’язнення». Зокрема, громадян, яких вперше притягають до кримінальної відповідальності, мали б утримувати окремо від рецидивістів.

Також у слідчому ізоляторі існують суттєві недоліки в організації надання медичної допомоги ув’язненим та дотримання протиепідемічних заходів.

«Крім того, у СІЗО належним чином не ведеться облік рапортів та матеріалів про вчинення правопорушень. Це може стати можливістю для їх приховування та до інших зловживань. Зокрема, перевіркою журналу обліку рапортів про порушення ув’язненими і засудженими встановленого режиму тримання, виявлено більше 25-и незареєстрованих рапортів», — зазначають у пресслужбі Уповноваженого.

Читайте також: В Уповноваженого з прав людини заявили про випадки жорстокого поводження в Шепетівській колонії

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую