ye-logo.v1.2

Небезпечні відходи неподалік Хмельницького: які речовини заховані у бочках

Суспільство 3976
Є припущення, що на території Розсошанської ОТГ закопано до 400 бочок з відходами
Є припущення, що на території Розсошанської ОТГ закопано до 400 бочок з відходами. Фото: ілюстративне huffpost.com

Бочки з невідомою хімічною речовиною закопані поблизу місцевого летовища.

Сьогодні, 7 серпня, пройшло четверте засідання робочої групи, представники якої вивчають питання незаконного заховання відходів на території Розсошанської об’єднаної територіальної громади. Після низки експертиз нарешті вдалося встановити їх хімічний склад.

Фактично про незаконне заховання невідомих хімічних речовин поблизу КП «Аеропорт Хмельницький» почали говорити ще у 2015 році. Вважається, що вони там з’явилися на початку 1990-х років. Попри відкриті кримінальні провадження щодо можливого забруднення навколишнього середовища, проблема зрушила з «мертвої точки» лише минулого року. Зокрема, після депутатських запитів кількох нардепів.

За словами голови робочої групи, заступника директора департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької облдержадміністрації Руслана Якубаша, точна кількість бочок з відходами наразі невідома, адже більшість з них досі закопана у землю. Є припущення, що їх не менше 200, але не більше 400.

До теми: На Збручі масово гине риба

Обласний лабораторний центр довгий час не міг визначити наявність забруднення ґрунту та води, адже експертам був невідомий хімічний склад відходів. Тому на запит правоохоронців вмісту бочок дослідив Київський науково-дослідний інститут судових експертиз.

«Виявилося, що у бочках немає пестицидів чи гербіцидів. Хімічний склад відходів показує, що це вони можуть бути складниками будівельних сумішей, шпаклівок, герметиків, — розповідає Руслан Якубаш. — Тепер, знаючи набір хімічних речовин, робоча група замовила експертизу в обласного лабораторного центру для виявлення можливого забруднення довкілля. Зокрема, підземних і поверхневих вод».

Крім того, після висновку столичного інституту вже можна говорити про ліквідацію незаконного заховання відходів.

Руслан Якубаш зазначив, що за попередніми підрахунками співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькі області, утилізація однієї тонни відходів може коштувати 2 тисячі 500 гривень. На вартість робіт впливає ландшафт місця заховання.

«Бочки закопані в колишньому кар’єрі, тому до них не зможе під’їхати техніка. Рятувальникам доведеться вручну їх відкопувати та піднімати. Ми ще вирішили звернутися до двох компаній, які можуть утилізувати відходи. Впродовж місяця вже будемо знати кошторис ліквідації заховання, а також наявність забруднення довкілля», — розповів голова робочої групи.

Читайте також: Хмельницький аеропорт готується до відновлення польотів

 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую