ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Заборона використання мобільних у хмельницьких школах: порушення прав чи необхідність

Суспільство 6579
Використання мобільних телефонів в школі має контролювати школа або учитель
Використання мобільних телефонів в школі має контролювати школа або учитель. Фото: www.unn.com.ua

Ситуацію коментують юрист та освітяни.

Хмельничани підтримали петицію про заборону дітям використовувати мобільні телефони під час навчального процесу. Тиждень тому на сайті «Єдиної системи місцевих петицій» звернення набрало більше необхідну кількість підписів.

«Пропоную заборонити користування телефонами під час навчального процесу. Діти повністю втратили увагу на уроках, бажання спілкуватись з однолітками, псують зір, зривають уроки граючись в телефонах. З метою поліпшення ситуації пропоную підтримати французький досвід, зберегти цікавість до спілкування з однолітками, здоров'я наших дітей та нервові клітини освітянам», - йдеться у тексті петиції.

Авторка звернення — Наталія Гришнюк, зареєструвала його ще на початку травня. Станом на ранок 12 серпня петицію підписали 513 осіб з 500 необхідних. Тепер її мають розглянути на одному із засідань виконавчого комітету Хмельницької міської ради.

Однак, чи входить у компетенцію виконкому заборона використання мобільних у школах і яка думка з цього приводу міського департаменту освіти — читайте далі.

Все нове — добре забуте старе?

Насправді, подібні заборони існували не на місцевому рівні, а на загальноукраїнському. Чи були вони дієві – швидше ні, ніж так.

«Наказом МОН від травня 2007 було заборонене використання мобільних телефонів під час проведення навчальних занять. Згодом наказом від 7 серпня 2014 року «Про скасування наказу Міністерства освіти і науки України від 24 травня 2007 року № 420» цю заборону скасовували задля того, щоб поширювати «використання інформаційно-комунікаційних технологій під час навчально-виховного процесу», - розповідає юристка Руслана Матущак.

Обмеження прав чи необхідність

Руслана Миколаївна додає, що з юридичної точки зору вчитель не має права вилучати в учня телефон або інший гаджет ні під час занять, ні після їх закінчення. Адже телефон, як і портфель чи піджак учня, є його особистим майном.

«Забираючи гаджет, вчитель порушує законне право власності дитини. Батькам необхідно запам’ятати, що вчитель не має права забирати телефон під час занять, ні після їх закінчення. Інакше він порушить закон і повинен буде понести за це відповідальність», - стверджує юристка.

Додає, що аби мобільні телефони не заважали навчальному процесу школа може розробити правила щодо їх використання. Це можливо, оскільки кожна з них має свій статут і внутрішній розпорядок. Проте учні та батьки мають бути ознайомлені з цими правилами.

«Такі правила слід повісити на дошці оголошень, озвучити під час батьківських зборів. Учитель може оголошувати їх перед своїм уроком», - каже Руслана Матущак.

У такому випадку вчителі також не мають права забирати у дітей телефони, а можуть лише попередити їх про зобов'язання прибрати смартфони або ж відключати звук на них під час уроку.

«Ми проти крайнощів…»

У департаменті освіти і науки Хмельницької міськради кажуть, що зараз кожен вчитель на уроці на власний розсуд використовує чи не використовує мобільні телефони. Дехто практикує його впровадження у навчальний процес.

«Вчитель на уроці самостійно вирішує це питання. Він може заборонити використовувати гаджет, щоб не заважати навчальному процесу. Дехто навпаки використовує телефони для контролю. У нас є такі сучасні вчителі, які на уроках можуть проводити опитування за допомогою телефону. А за допомогою спеціально встановленої програми можна повторити і закріпити матеріал, менше часу витрачається на перевірку», - розповідає виконувачка обов’язків директора департаменту освіти та науки Хмельницької міськради Світлана Губай.

За її словами, позиція департаменту – проти будь яких крайнощів. Інколи насправді потрібно телефони покласти в коробку аби діти не відволікались на уроках. Світлана Василівна каже, рішення виконкому навряд чи зможе заборонити використання телефонів, оскільки навчальний процес контролює вчитель.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую