ye-logo.v1.2

У Шепетівці початок опалювального сезону досі під загрозою

Суспільство 1903
Без централізованого теплопостачання в місті можуть залишитися майже п\'ять тисяч абонентів
Без централізованого теплопостачання в місті можуть залишитися майже п'ять тисяч абонентів . Фото: ілюстративне cheline.com.ua

Головною проблемою залишається забезпечення теплом житлових будинків.

У Шепетівці кілька років поспіль зривався початок опалювального сезону. Причиною такої ситуації стала заборгованість за газ місцевого теплопостачальника ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», якому місцева влада у 2011 році передала у концесію комунальне майно. Чи загрожує повторення ситуації минулих років сайт «Є» дізнався у Шепетівського міського голови Михайла Полодюка.

Михайло Полодюк розповів, що наразі у місті триває підготовка до опалювального сезону. Вона складається з двох частин — робіт у житловому фонді, за який відповідають дві управлінські компанії, та у комунальних закладах. До другої половини вересня житлові будинки будуть готові до зими. Головна проблема й надалі полягає у централізованому теплопостачанні. Вчасно теплом будуть забезпечені заклади соціальної сфери, адже більшість місцевих освітніх і медичних закладів обладнані модульними котельнями.

«Через проблеми з ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» ми почали встановлювати модульні котельні ще у 2017 році. Найперше взялися за дитячі садочки. Наразі всі заклади дошкільної освіти повністю обладнанні автономним опаленням, — розповідає Михайло Полюдюк. — Також торік модульними котельнями забезпечили 90 відсотків шкіл. Без автономного опалення поки що залишається одна школа-інтернат, проте вже виготовлена проєктно-кошторисна документація й виділено фінансування».

За його словами, місцеві лікарні та поліклініки підпорядковуються районній державній адміністрації. Вони теж забезпечені автономним опаленням, проте паливо їх котельням постачає приватний підприємець.

«Тобто всі головні соціальні заклади будуть забезпечені теплом. Питання забезпечення теплом населення найперше залежить, чи «Нафтогаз» надасть номінації на газ ТОВ «Шепетівка Енергоінвест». Ймовірно, що повториться ситуація минулих років і люди залишиться без централізованого теплопостачання, адже компанія лише продовжує нарощувати борги», — зазначив Михайло Полодюк.

Шепетівський міський голова також розповів, що місцева влада не може вливати на відносини «Нафтогазу» та «Шепетівка Енергоінвесту». На його думку, єдиний дієвий спосіб дати людям тепло полягає у повернені в комунальну власність інфраструктури для теплопостачання, проте цьогоріч така перспектива виглядає малоймовірною, адже все ще триває судова тяганина між шепетівською владою та ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

«Нині з 10 тисяч абонентів майже половина вже встановила індивідуальне опалення. Крім того, ще 30 відсотків шепетівчан хочуть це зробити найближчим часом. Тому у далекій перспективі Шепетівка може повністю відмовитися від централізованого теплопостачання. Єдина проблема — не кожен з жителів має фінансову можливість це зробити. Найперше це стосується літніх людей», — вважає Михайло Полодюк.

Нагадаємо, у 2017 році через проблеми з теплопостачанням Шепетівська міська рада розірвала концесійну угоду з ТОВ «Шепетівка Енергоінвест». Цьогоріч у лютому Верховний суд України визнав це рішення законним. Проте компанія вирішила не повертати у комунальну власність цілісний майновий комплекс поки місцева влада не погасить різницю у тарифах. Остання не визнає цієї вимоги.

20 травня Господарський суд Хмельницької області призначив ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» повернути майно міській раді. Представники теплопостачальної компанії на це рішення подали апеляцію. Наступне судове засідання у цій справі має відбутися 10 вересня у Північно-західному апеляційному господарському суді, що у Рівному.

Читайта також: Нові розцінки на газ у серпні: скільки заплатимо

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую