ye-logo.v1.2
14 Серпня, 2020

У Хмельницькому демонтували фігури Миколи Мазура

Суспільство 2959
Повернути вже відреставровані скульптури, планують до першого листопада цього року
Повернути вже відреставровані скульптури, планують до першого листопада цього року. Фото: автора

Скульптури з парку Чекмана, відреставрують і встановлять назад.

У Хмельницькому продовжується реставрація скульптур Миколи Мазура, які знаходяться в парку імені Михайла Чекмана. Почали роботу з їх відновлення минулого року - відреставрували скульптурну композицію «Космодром». А вже до кінця цього року планують відреставрувати ще 6 фігур з 12-ти, які входять в ігровий комплекс «Автомістечко».

Цього разу реставраційні роботи будуть проводити не на території парку, а на території підприємства, виконуватиме їх ФОП Пономаренко Сергій Володимирович. Шість скульптур вже демонтували і відправили підряднику.

«В парку імені Чекмана частина скульптур Миколи Мазура, які потребують реставрації, вже зрізані і відправлені на підприємство для реставрації. Їх там почистять від іржі та бруду, підремонтують та підварять, де це необхідно. Потім поґрунтують, пофарбують та встановлять назад», - пояснює Віталій Гурський заступник начальника управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради.

Повернути вже відреставровані скульптури, а це – велосипеди, машини, потяг та мотоцикл, планують до першого листопада цього року. Окрім цього реставратори збережуть кольорову гаму, яка була у проєкті автора.

«Ці фігури довгий час фарбували, як виходило. От зараз фарба злазить і там під червоною фарбою біла, під нею жовта. Тому ми звернулись до доньки Миколи Мазура, аби отримати фотографії, з яких відновимо автентичні кольори», - пояснює начальник управління житлово-комунального господарства міста Василь Новачок.

Роботи з реставрації коштуватимуть для міського бюджету 65 тисяч 319 гривень. Всього у парку імені Чекмана знаходиться 12 фігур Миколи Мазура, тож не відремонтованими залишаться, ще шість фігур. За словами Василя Новачка, за їх реставрацію візьмуться вже наступного року.


В парку імені Чекмана залишаться ще шість невідреставрованих скульптур Миколи Мазура. Фото: автора

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую