ye-logo.v1.2
24 Жовтня, 2019

Коли запрацює оновлена система відеоспостереження Хмельницького

Юна МІТРАШКО Суспільство 1009
Відеокамери, якими розширять мережу відеонагляду відрізняються від тих, які були встановлені раніше
Відеокамери, якими розширять мережу відеонагляду відрізняються від тих, які були встановлені раніше. Фото: zakarpattya.net.ua

У місті встановлюють 67 додаткових відеокамер.

У 2019 році Хмельницька міська рада виділа понад 3 мільйони гривень на облаштування у Хмельницькому системи відеоспостереження. На початку року 1 мільйон 200 тисяч гривень виділили на закупку програмного забезпечення і частини необхідної техніки. А після уточнення бюджету ще 1 мільйон 900 тисяч гривень на «обладнання для міської системи відеоспостереження міста Хмельницького».

На сьогодні, за словами керівника Хмельницького комунального підприємства «Хмельницькінфоцентр» Сергія Матвійчука необхідне обладнання та програмне забезпечення вже закуплено і розпочався монтаж.

«На сьогодні закуплено 67 відеокамер та програмне забезпечення. Для того, аби під'єднати і встановити камери зараз комунальники виконують роботи по протягненню оптичного волокна. Роботи проводяться поетапно спочатку прокладають лінії, потім їх об'єднують у вузли, тоді під'єднують відеокамери», - пояснює Сергій Матвійчук.

Відеокамери, якими розширять мережу відеоспостереження по місту відрізняються від тих, які були встановлені раніше. Вони мають більшу кількість функцій.

«Вони сучасніші ніж ті, які сьогодні встановлені на в'їзді у місто. Камери розпізнають номерні знаки та кольори автомобілів, і вночі і вдень. Цими камерами закриваємо всі вїзди і виїзди в місто, а в нас їх 14. Це для того аби наші правоохоронці знали які автомобілі перетинали межі міста. Решта камер буде встановлена на стратегічних об’єктах міста. Це зокрема мости. Тому що місто з’єднане мостами і якщо на них станеться надзвичайна ситуація ми матимемо змогу швидко відреагувати», - пояснює керівник комунального підприємства.

І додає, що зараз проводиться активна фаза робіт, протягуються лінії по вулицях Зарічанській, Кам'янецькій, Перемоги та Свободи. Закінчити весь комплекс робіт планують до кінця жовтня. Пристрої відео нагляду приєднають до системи відеоспостереження міста Хмельницького. За попередніми підрахунками вона складатиме 170 пристроїв.

Розпорядником інформації з камер відеоспостереження є Хмельницька міська рада. На сьогодні доступ до неї надали лише правоохоронним відомствам.

На сьогодні КП «Хмельницькінфоцент» готує рішення про регламент роботи системи. В ній буде детально визначено кому і в якому обсязі надаватиметься доступ до інформації, яку фіксуватимуть камери.

«Всі правоохоронні органи, які будуть звертатися до міського голови для надання можливості підключення до системи її отримають. Але система повністю контролює і фіксує дії кожного користувача. Наприклад, коли він заходив, які автомобілі розшукував, чи закачував інформацію і яку саме. Це дуже важливо, таким чином обмежується можливість використання відео у будь-яких власних інтересах», - коментує пан Сергій.

Якщо ж інформація буде потрібна комусь з жителів обласного центру, то вони зможуть отримати її написавши офіційну заяву на ім’я міського голови.

Нагадаємо, що наразі в обласному центрі є 100 відеокамер, які знімають вулиці, автодороги та місця найбільшого скупчення людей. За словами міського голови Олександра Симчишина, для повного відеоконтролю у місті Хмельницькому потрібно 500 таких камер.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую