ye-logo.v1.2

На Хмельниччині знищили останні ракети, які могли нести на собі ядерний заряд

Суспільство 4019
Фото: Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

В Україні більше не лишилося ракет, які можуть нести на собі ядерний заряд. Останні ракетні комплекси - розрізали на брухт. Ця історична подія сталася у маленкому селі Грузевиця на Хмельниччині. Там розташоване одне з підприємств, яке утилізує зброю.

За півроку Україна розібрала 54 такі комплекси. Профінансували роботи американці. Ще майже стільки ж знищили за державні гроші.

Олег Рябоконь, завідувач відділу Департаменту з питань військової безпеки РНБО:

- Збройні сили позбулися надлишкового озброєння, яке тривалий час утримувалось за кошти держбюджету. Після переробки металобрухту кошти надійдуть до казначейства і будуть зараховані для Міністерства оборони як прибуток.

Американська сторона задоволена результатами, бо все відбулося швидко і без надзвичайних ситуацій.

Мет Займан, директор американської компанії з утилізації зброї:

- Це була небезпечна зброя, яка кваліфікується як зброя масового ураження. І хоча вона вже вичерпала свій ресурс - все ж могла стати причиною великої трагедії. Ця програма робить нашу планету безпечнішою.

Після того, як розрізали останній ракетний комплекс, військові влаштували екскурсію. Цехами підприємства, де утилізують іншу - дрібну зброю - гранати, артилерійські набої. Загалом в Україні зберігається ще півтора мільйона тонн боєприпасів, стрілецької зброї та протипіхотних мін, які треба знищити. Укроборонсервіс - одне з двадцяти підприємств, котрі займаються цією роботою.

Костянтин Даркін, керівник відділу знешкодження боєприпасів Укроборонсервісу:

- Сейчас мы завершаем первый этап программы, которую мы реализуем вместе с НАМСА - это агенция НАТО, которая финансирует программу по утилизации боеприпасов. Мы на сегодняшний день в рамках этой программы утилизировали 15 тысяч тонн боеприпасов.

У Міноборони кажуть - весь цей військовий брухт уже давно мали б знищити. Україна навіть підписала так звану Отавську конвенцію, за якою зобов'язалася всі непридатні боєприпаси утилізувати до кінця 2010 року. Але власних коштів бракувало, Євросоюз пообіцяв - не дав. Нині фінансувати збирається США. Уряди двох країн готують про це угоду.

Відео-репортаж - тут

Автори: Ірина Драбок, Лариса Світловська. Перший Національний.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую