ye-logo.v1.2

Хмельницькі депутати звернулися до президента щодо продажу сільськогосподарських земель

Суспільство 2175
Депутати хоч і прийняли звернення, все ще мають напрацювати єдиний текст
Депутати хоч і прийняли звернення, все ще мають напрацювати єдиний текст. Фото: ілюстративне gylyajpole.city

На розгляд депутатів винесли одразу три звернення.

Сьогодні, 9 жовтня, депутати Хмельницької міської ради під час чергової сесії прийняли звернення до президента та уряду щодо запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення. Щоправда, обранці розглядали одразу три звернення. З них два підготували міські депутати, а інше — надіслала обласна рада.

Перше звернення презентував депутат міської ради від фракції ВО «Свобода» Роман Цимбалюк. За його словами, продаж земель сільськогосподарського призначання загрожує національній безпеці України. Земля — це єдиний стратегічний ресурс, який залишився в руках українців і тому не може бути товаром.

Таким чином депутати просять центральну владу терміново ініціювати широке публічне обговорення покрокового впровадження вільного обігу земель сільськогосподарського призначення. Заборонити іноземним фізичним та юридичним особам прямо чи опосередковано набувати у власність українські землі. А також — створити державний земельний банк, провести інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення й поновити державний земельний кадастр.

«Поки ці питання не будуть врегульовані, а також повернуті окуповані території, просимо продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель», — підсумував Роман Цимбалюк.

Дещо іншу редакцію звернення до державної влади зачитав депутат від фракції ВО «Батьківщина» Лев Бірюк.

«Наше звернення стосується започаткування повноцінного ринку землі з 2020 року, а ось звернення колег — про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Між ними є різниця», — вважає Лев Бірюк.

Згідно з текстом його звернення, наразі суспільство не готове до запровадження ринку землі з 2020-го року в тому форматі, який напрацювала державна влада. Тому депутати просять наступного року провести референдум, на якому громадяни мають визначити формат запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення. Крім того, він має бути відкритий лише після створення земельного банку.

Як зазначив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, третє звернення надійшло від депутатів обласної ради. Проте його вимоги подібні до зачитаних Романом Цимбалюком.

«В нас вийшла розбіжність: маємо звернення одне, а підходи до розв’язання проблеми відрізняються. Тому пропоную проголосувати за одне звернення, яке згодом доповідачі скорегують і додадуть пропозиції одне одного», — зазначив Олександр Симчишин.

У результаті 26 з 28 зареєстрованих депутатів проголосували за звернення до президента щодо проведення референдуму про відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення. Тепер вони все ще мають напрацювати його єдиний текст.

Нагадаємо, 19 вересня Хмельницька обласна рада прийняла подібне звернення до Володимира Зеленського. У ньому депутати попросили очільника держави провести референдум щодо запровадження ринку сільськогосподарських земель і не допусти їх продаж іноземцям.

Читайте також: Хмельницька міська рада звернулася до Зеленського через «формулу Штайнмаєра»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую