ye-logo.v1.2

Хмельницька міська рада звернулася до Зеленського через «формулу Штайнмаєра»

Політика 3514
«Якщо Росія не буде відводити свої війська, то чому ми маємо це робити на рідній землі? Це — капітуляція», — Тетяна Калюжна.
«Якщо Росія не буде відводити свої війська, то чому ми маємо це робити на рідній землі? Це — капітуляція», — Тетяна Калюжна.. Фото: автора

Звернення планують направити максимум завтра.

Сьогодні, 9 жовтня, під час чергової сесії Хмельницької міської ради депутати прийняли звернення до органів центральної влади щодо недопущення прийняття нової редакції закону про особливий статус Донбасу й так званої «формули Штайнмаєра». Проте не обійшлося без доволі гострого й тривалого обговорення місцевими обранцями тексту звернення.

Звернення до президента, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради України включили до порядку денного «з голосу» депутатки від фракції ВО «Свобода» Тетяни Калюжної.

«Кожного дня гине все більше українських воїнів, в нашу країну вторгся ворог, поділив її, а тепер нам пропонують гібридний мир. Чому ми маємо забувати злочини, які вчинив проти України окупаційний режим?», — наголосила колегам Тетяна Калюжна.

За її словами, у звернені до органів центральної влади місцеві депутати найперше просять Володимира Зеленського припинити прийняття доленосних для України рішень без врахування думки громадськості. Усі патріотичні сили закликають не підтримати нову редакцію закону про особливий статус Донбасу, передбачений «формулою Штайнмаєра».

Фактично первинний текст звернення депутатів міської ради майже не відрізняється від прийнятого обласною радою. Зокрема, у ньому місцеві обранці просять не допустити надання Донбасу особливого статусу, притягнути до кримінальної відповідальності та позбавити громадянства зрадників України, вибори на Донбасі провести лише після його деокупації, запровадити військовий стан на прифронтових територіях…

Первинний текст звернення з позначенням місць внесення правок

Первинний текст звернення з позначенням місць внесення правок

Проте під час обговорення звернення депутати почали пропонувати власне бачення внесення зміни до тексту звернення.

Наприклад, депутат від фракції «Батьківщина» Лев Бірюк запропонував включити у текст звернення абзац присвячений питанню Криму. Проте його промова перетворилася на коротку перепалку з Тетяною Калюжною.

«Насправді, «формула Штайнмаєра» — це лише фікція. Її напрацювали при попередньому президентові в рамках Мінських переговорів. Ніхто її не буде виконувати, тому я не бачу в ній ніякої капітуляції, — вважає Лев Бірюк. — Однак ситуація на Сході не може залишатися такою, якою вона є нині, адже кількість загиблих буде лише зростати. Тому ми маємо розвести війська, запросити миротворців ООН і дочекатися загибелі російської імперії».

«Лев Васильович сам собі суперечить, — зазначає Тетяна Калюжна. — Якщо Росія не буде відводити свої війська, то чому ми маємо це робити на рідній землі? Це і є капітуляція».

Ігор Мельничук від фракції «Батьківщина» запропонував додати у пункт про запровадження військового стану слова «у разі загострення ситуації», а «свободівець» Віталій Діденко — пункт про «Будапештський меморандум», підписаний у 1991 році гарантами безпеки України за її відмову від ядерної зброї.

Микола Заганяч від фракції «Поруч» навпаки запропонував забрати пункти про розірвання дипломатичних стосунків з Росією та позбавлення громадянства у зрадників України, залишивши лише кримінальну відповідальність за вчинені ними злочини.

До депутатів також звернувся ветеран російсько-української війни Володимир. Він закликав їх засудити «формулу Штайнмаєра».

Міський голова Олександр Симчишин запропонував проголосувати за саме звернення, а далі після сесії відредагувати його текст й обговорити включення депутатських пропозицій. Так можна буде надіслати його органам центральної влади максимум завтра.

За текст звернення проголосувало 32 депутати

За текст звернення проголосувало 32 депутати

У результаті за текст звернення депутати проголосували «за» усі 32 обранці, зареєстровані на той час.

Нагадаємо, раніше положення «формули Штайнмаєра» засудили депутати міських рад Кам’янця-Подільського та Славути, а також Хмельницької обласної ради.

Читайте також: Хмельницький протитуберкульозний диспансер перетворять у хоспіс

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую