ye-logo.v1.2
5 Серпня, 2020

У Хмельницькому дозволили будувати «Sportcity» у «зеленій зоні»

Суспільство 5720
Ділянка, на якій будується «Sportcity», стала землею житлової та громадської забудови
Ділянка, на якій будується «Sportcity», стала землею житлової та громадської забудови. Фото: facebook.com/sportcity.km.ua

Депутати перетворили землі рекреаційного призначення на землі житлової забудови.

Епопея з будівництвом «Sportcity» на вулиці Прибузькій, 5/1 триває ще з 2013 року. Тоді міська рада на аукціоні продала товариству з обмеженою відповідальністю «Торговий центр «Прибузький» право оренди земельної ділянки за цією адресою. Громадських активістів обурило, що орендар почав спорудження багатоквартирного житлового будинку, що не відповідає цільовому призначенню земельної ділянки. Проте вчора, 9 жовтня, під час сесії Хмельницької міської ради депутати проголосували за зміну її цільового призначення.

До цього часу цільовим призначенням ділянки на вулиці Прибузькій, 5/1 було «будівництво та обслуговування об’єктів фізичної культури та спорту — землі рекреаційного призначення». Натомість депутати дозволили ТОВ «ТЦ «Прибузький» розробити проєкт землеустрою під «будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури — землі житлової та громадської забудови».

Відповідно у зауважені до прийнятого депутатами рішення зазначається, що згідно з Планом зонування територій міста Хмельницького, ця ділянка розташована у зоні зелених насаджень загального користування. Тому вона не передбачена під будівництво житлових будинків та торгово-розважальних центрів.

Читайте також: Хмельницький купить землю під сміттєпереробний завод

Схожої думки дотримується й представниця коаліції громадських організацій «Рада реформ Хмельниччини» Людмила Казімірова, яка під час сесії звернулася до депутатів.

За її словами, прийняття цього рішення порушує норми містобудівного законодавства. Зокрема, зміна цільового призначення земельної ділянки не може прийматися на сесії міської ради. Це можливо лише, коли йде мова про прийняття чи внесення змін до генерального плану міста, зонування його територій чи детального плану територій.

«Приймайте ці документи, вони вже розроблені, й вже тоді — відповідні рішення. Колективне голосування — це колективна відповідальність, але є ще політична відповідальність за власні дії», — зазначила Людмила Казімірова.

Втім, ці аргументи не переконали міських обранців. У результаті з 30 зареєстрованих депутатів за рішення проголосувало «за» 26, один утримався й троє не голосувало. Таким чином міська влада змінила цільове призначення земельної ділянки.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин пояснив, що свого часу оренда цієї земельної ділянки визначалася на аукціоні. Після цього у жовтні 2015 року підприємець отримав містобудівні умови для спорудження багатоповерхівки на понад 600 квартир.

«Від початку нашої каденції ми оскаржували у судах містобудівні умови, видані на цю ділянку. Ми пройшли по кілька кіл судів різних інстанцій. Зокрема, оскаржували внесення змін у договір оренди, адже у серпні 2015-го була змінена цифра. Саме це продовжило її оренду ще на п’ять років, — розповідає Олександр Симчишин. — Зрештою ми програли суди. Тому юридично це будівництво є абсолютно законним. Тому нині є логіка привести у відповідність факт цільового використання земельної ділянки на вулиці Прибузькій, 5/1 з чинною містобудівною документацією».

Читайте також: Хмельницький протитуберкульозний диспансер перетворять у хоспіс

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую