ye-logo.v1.2
16 Листопада, 2019

День захисника України 2019: привітання в картинках

Даша ПАСТЕРНАК Суспільство 1347
Незабудьте привітати своїх рідних!
Незабудьте привітати своїх рідних!. Фото: ielts-kiev.com.ua

Цього дня українці відзначають одразу кілька свят.

Сьогодні хмельничани разом зі всією Україною відзначають одразу три свята — День захисника України, День українського козацтва та Покрову Пресвятої Богородиці.

День захисника України щорічно відзначається 14 жовтня з 2014 року. Свято заснували у період загальної декомунізації внаслідок реакції на збройну агресію Росії. З 2015 року є державним святом і неробочим днем.

Цього ж дня, 14 жовтня, православні українці відзначають Покрову Пресвятої Богородиці. Як пише УНІАН, вважається, що це свято з'явилося понад тисячу років тому - в 910 році в Константинополі, і пов'язане з явищем Богородиці, яка допомогла вірянам, укривши їх своїм омофором - вбранням для богослужіння.

«Саме слово «покров» означає «покривало». У народній традиції у цей день відзначається зустріч осені із зимою. Свято пов'язане з початком вечірніх дівочих посиденьок й осіннього весільного сезону. Назву свята також пов'язують з першим снігом, який "покривав" землю, вказуючи на близькість зимових холодів. Крім того, свято стало символом заступництва, що допомагало воїнам здобувати перемоги в битвах. Вважається, що на Покрову молитви й замовляння про заміжжя володіють великою силою, тому дівчата, які мріють про весілля, намагаються провести ритуал, щоб вийти заміж протягом року», - пише інтернет-видання.

День українського козацтва також припадає на 14 жовтня. Козаки вважали Богородицю своєю заступницею, тому завжди шанували її та молилися перед її іконою. Вони настільки вірили у її силу та відзначали цей день, що в народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

У Хмельницькому з нагоди свята запланували низку цікавих заходів. Детальну програму святкувань читайте у нашому матеріалі.

А щоб ви могли привітати своїх рідних та знайомих із Днем захисника України, ми підготували підбірку тематичних картинок до свята:

 

Фото: rusgosnews.com

Фото: sch112.kiev.ua

Фото: porokhivnytsya.com.ua

Фото: progolovne.ck.ua

 

Фото: plunger.com.ua


Фото: censor.net.ua


Фото: 24tv.ua

Фото: Nizhyn News

Фото: agroparty.kr.ua

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую