ye-logo.v1.2
25 Жовтня, 2020

Перший в історії Нової Ушиці масовий велопробіг відбувся на честь захисників України

Суспільство 2092
Стартували учасники велопробігу із центру селища Нова Ушиця
Стартували учасники велопробігу із центру селища Нова Ушиця. Фото: Зі сторінки Новоушицької ОТГ у Фейсбуці

Велопробіг тривалістю понад 30 кілометрів відбувся у Новоушицькій громаді до Дня захисника України та Дня українського козацтва.

Майже півсотні учасників проїхали маршрутом із Нової Ушиці, до сіл Отроків та Песець і знову повернулися до місця старту. Хтось здолав весь шлях, а хтось долучався і закінчував свій маршрут у місцях зупинок.

За словами начальника відділу культури Новоушицької громади Вадима Сідлецького, таким чином вони і відзначили пам’ятні дні і протестували можливий веломаршрут у громаді.

«Коли ми анонсували, що проводимо вело маршрут, до нас зголосився навіть професійний вело мандрівник із Чернівецької області, який приїхав до нас автомобілем, зі своїм велосипедом, і проїхав весь маршрут», – каже Вадим Сідлецький.

За його словами, наймолодшому учаснику велотуру було 11 років, а найстаршому вже за 60 – це місцевий поет і спортсмен Анатолій Пасічник.

Ідея проведення велопробігу належить голові громади Олегу Московчуку. Він зізнається, нестандартний підхід до відзначення урочистих дат стане практикою, адже людям має бути цікаво брати участь не лише у житті громади, але й у розвагах і спільних атракціях.

У велопробігу взяли участь майже півсотні велосипедистів

«Над організацією велопробігу працювала ціла команда: ми домовилися із підприємцями-партнерами, які завжди беруть активну участь у житі громади, вони забезпечили рибу для юшки, смачну випічку. Працівники культури із моїм заступником займалися організацією, старости забезпечили комфортний відпочинок і «перекус» у селах, де зупинялися велосипедисти. Будемо продовжувати таку практику і надалі, адже це і вивчення велосипедних маршрутів, і гуртування громади», – розповідає Олег Московчук.

Учасників велопробігу протягом усього маршруту супроводжували поліція, медики, шкільний автобус і представники комунальних служб, щоб надати допомогу в разі несправності транспорту.

Велопробіг поєднали із пізнавальною частиною – місця зупинок учасників визначили не просто так, адже і в Отрокові, і в Песці велосипедистам провели екскурсії. В Отрокові велосипедистам організували частування місцевими стравами: рибна юшка, куліш і горохові пончики, а також місцевий екскурсовод і вчитель історії Сергій Гандзюк провів екскурсію у маєтку графа Мархоцького.

Екскурсію у маєтку графа Мархоцького провів місцевий екскурсовод і вчитель історії Сергій Гандзюк.

У селі Песець учасників пробігу зустрічав директор місцевої школи Василь Перепелиця, який також провів екскурсію маєтком барона Местмахера.

Читайте також: Песець: чи є шанси відродити маєток барона Местмахера?

«Нам дуже сподобався такий формат відзначення Днів українського козацтва та захисника України. Варто відмітити, що активно взяли участь як дорослі, так і діти. До того ж, ми побачили, до прикладу, що наступного разу плануючи такий веломаршрут, варто передбачати більше зупинок. Цього разу на майже тридцять п’ять кілометрів ми зробили їх лише дві. Але загалом дуже круто! Сподіваюся, це стане для нашої громади щонайменше традицією», – ділиться враженнями учасниця велопробігу Наталя Капустинська.

Наймолодшому учаснику велопробігу було 11 років, а найстаршому - 60. 

Голова громади каже, проведення вело маршруту обєднало в одну команду і керівництво, і старост, які на місцях гарно організували відпочинок для велосипедистів, і активних жителів громади.

«Це був перший велопробіг такого масштабу в історії громади, але точно не останній, тому запрошуємо усіх до активного відпочинку на Новоушиччині», – резюмував Олег Московчук. 

До фінішу дійшли найвитриваліші велосипедисти.

До теми: П'ять громад об’єдналися заради розвитку туристичних маршрутів Хмельниччини

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую