ye-logo.v1.2

У Хмельницькому хочуть реставрувати міський будинок культури

Суспільство 3497
Найбільшої шкоди будинку культури завдало будівництво сусідньої багатоповерхівки
Найбільшої шкоди будинку культури завдало будівництво сусідньої багатоповерхівки. Фото: автора

Його будівля є частиною історичної спадщини обласного центру.

Про намір реставрувати будинок культури, що на вулиці Проскурівській, 43, свідчить проєкт рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради. Згідно з ним міське управління культури та туризму повинне передати проєктно-кошторисну документацію на проведення відповідних робіт управлінню капітального будівництва департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів.

«Проєктно-кошторисну документацію на реставрацію будинку культури розробили ще у 2017 році, — пояснює начальник управління культури та туризму Артем Ромасюков. — Тоді ми її подавали на грантову програму Європейського Союзу з відновлення історичних пам’яток. Звичайно, не змогли конкурувати з будівлями XVI-XVII століть. Проте хоч не змогли залучити грантові кошти, проєктно-кошторисна документація залишилася».

За його словами, проєктно-кошторисну мають передати управлінню капітального будівництва для її коригування. Бо з того часу змінилися деякі державно-будівельні норми, а також зросла вартість реставраційних робіт та обладнання. Після внесення уточнень, можна буде говорити про конкретні дати проведення реставрації та її вартість.

Артем Ромасюков припускає, що у наступному році не вдасться розпочати реставрацію цієї пам’ятки.

«Найбільші проблеми будинку культури розпочалися під час зведення сусідньої будівлі «Октанту». Спочатку історичній пам’ятці завдало шкоди забиття паль, а пізніше під неї зробили водовідведення. Тобто тепер дощові води постійно підмивають фундамент, якому понад сто років. Крім того, деякі прибудови відходять і дають тріщини», — підкреслив начальник міського управління культури.

Також Артем Ромасюков розповів, що реставраційні роботи проходитимуть у два етапи. Найперше, потрібно укріпити фундамент, перекрити дах і відновити глядацький зал до його первинного вигляду. Зокрема, потрібно замінити сцену. Другим етапом стане придбання і встановлення обладнання, яке пов’язане зі сценічним звуком і освітленням.

Нагадаємо, наразі у Хмельницькому триває реконструкція приміщення на розі вулиць Свободи та Шевченка. Туди заплановано перенести музей історії міста. Крім того, у планах міської влади реставрувати будівлю кінотеатру імені Тараса Шевченка.

Довідково: Будівлю нинішнього будинку культури у 1907 році звів Сруль-Борух Шильман. У ній він відкрив театр, який раніше працював з 1892 року на сучасній вулиці Кам’янецькій. 24 серпня 1920 року театр Шильмана націоналізувала радянська влада, яка організувала у його приміщенні клуб імені Леніна. Далі у 1925 році театральну споруду передали колективу щойно організованого Українського державного драмтеатру.

Читайте також: У Меджибізькій фортеці палац і його підземелля стануть музеєм

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую