ye-logo.v1.2
18 Листопада, 2019

В Ярмолинцях досі не декомунізували пам’ятник з забороненою символікою

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1273
Знак розташований у центрі Ярмолинець
Знак розташований у центрі Ярмолинець. Фото: з фейсбук-сторінки Сергія Шпаковського

Він встановлений на центральній площі селища.

В Ярмолинцях на головній площі селища досі є пам’ятник із зображення забороненої символіки. Про це сайту «Є» розповів Сергій Шпаковський, заступник директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв. Він зазначає, що пам’ятник не є об’єктом культурної спадщини, а отже питання декомунізації цього об’єкта – у компетенції органів місцевого самоврядування.

«Учора ми зафіксували зазначену заборонену символіку з написами «Слава Октябрю» з крейсером Авророю у центрі Ярмолинець, на центральній площі, перед райдержадміністрацією. Схожу ситуацію з такою символікою побачили і в селі Сутківці цього ж району. У наш час це не припустимо. Згідно з Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» таких символів на постаментах селище мало б позбутися. Нагадаю, що це, скажімо, не братська могила, де допустиме зображення зірки… Але, бачимо, в Ярмолинцях до цього часу всіх усе влаштовує», - каже Сергій Шпаковський.

Знак встановили у 2000-у році. 

Додає, що наразі на Хмельниччині, за час дії закону про декомунізацію, забороненої символіки майже скрізь позбулися.

«Переважно, органи місцевого самоврядування привели до ладу об’єкти, на яких були зображення заборонених символів. Також в нашій області було понад 400 пам’ятників рядянським діячам тоталітарної епохи. Їх усі зняли. Останній пам'ятник Володимиру Леніну в Ізяславі був знятий в 2016-му році».

Ситуацію з написом «Слава Октябрю» сайт «Є» попросив прокоментувати селищного голову Ярмолинець Віктора Хоптяра.

Сергій Шпаковський каже, що напис мали б замінити на "Друга світова війна..."

«Цей пам’ятний знак був встановлений ще в 2000-му році. Він носить назву 600-річчя Ярмолинець. Тут на мармурових плитах зображені різні історичні віхи: війна, революція, згадка про магдебурзьке право… Передусім – це наша історія. Під час декомунізації ми змінили назви вулиць, прибрали пам’ятник Леніну... Цього року на сесії розглядали питання, щоб щось змінити і в цьому знакові, але спільної думки не дійшли. Поки обдумуємо, чи затерти написи, і що саме там можна буде зобразити», - каже Віктор Хоптяр.

Запевняє, що заберуть заборонену символіку, щойно знайдуть спеціалістів, які зможуть прибрати ці зображення.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую